bugün

mahalle arasında top oynarken mahallenin ağır abilerinin oynayan çocuklara yaptığı klasik tehdit kokan uyarı. ağır abi baştan uyarır çocukları. o top ona gelirse eğer, büyük ihtimalle ya topu havaya diker atar uzaklara ya da caddeye yollar. ya da topun sahibi olan çocuğu ortada sıçan yaparlar, ağlatırlar. bir diğer pislik yapma yolu da topu mahallenin en çaçaron karısının balkonu, bahçesi ya da camına atmak ve bunlar attı demektir. ama unuttukları birşey vardır ki o da o küçük çocukların iki sene sonra dalyan gibi olacağıdır.
edit:imla
bir diğer seçenek: o top hele bi bana gelsin.
(bkz: o ibneyi görmek istemiyorum)*
bir de bunların 'o top arabama gelmesin' türü vardır. şimdi düşününce aslında haklılarmış diyorum.
sınıfta enejisi fazla gelen erkeklerin, enerjilerini humarsızca boşaltırken sıkça duyduğu sözdür.

seni seviyoruz gülcan. "bu da kulak!"
halı sahada adam eksiği yüzünden maç yapacak elemanlardan birinin babasının da kadroya dahil edilmesiyle ortaya çıkan durum.
estetik ameliyat sonrasi top fobisi olanlarin klise lafidir.
Sinirli kişinin kavga çıkarma isteğiyle sarfettiği cümledir.
geldiği takdir de topun kesilmesiyle sonuçlanacak olayların başlangıç tümcesi.
kişide lafı söyleyene doğru topu olanca güçle fırlatma isteği doğurur.
ofsaytta kalmış futbolcunun iç geçirişidir.
(bkz: topunuzu keserim)
ulan ben mi bahtsızdım bilmiyorum,hani normalde ayağıma da hakim biriyimdir.

beni kim böyle tehdit ettiyse o gün içinde çektiğim bir şutum kesin kafasına gelmiştir,mirkelam gibi çocuktum be çocukluğum kosmakla geçti kah top peşinde kah kovalayan önünde.

f-ben
tehtit-t
arkadaş-a

t-o top bana gelmesin...
a-hehe birazdan f vurursun sen hehe hihi
f-yok be vurmam bu sefer harbi dikkat edicem
a2-pas atın lan kouscaksanız gidin başka yerde konusun
f-al lan ah..ahh ben kaçıyorum...
o top bana gelirse neden sonuç ilişkisinin karşı tarafın hoşuna gitmeyecek şekilde sonuçlanmasıdır.
Futbol oynarken, sinirlenilen bir anda söylenen bir söz. ''O top bana gelmesi olum!'' gibi söylemlerde bulunulur. Bu söz ile ya karşısındakini şişleyecek, ya da bir gol atacak. Genellikle şişleme görülür.
güncel Önemli Başlıklar