bugün

ömer baba stayla, o da öldü geçenlerde, tv dünyasında kalmadı ki gerçekte bulabilelim.
agnostiğim ama ben bile özledim o samimi müslümanları... şimdikilerin çoğunluğu münafık...
öyle insanlar olmasaydı kıyamet gelmişti bile. Şüphesiz kıyamet yaklaştıkça sayıları azalacaktır.
arayın bulursunuz . allah cc kıyamete kadar sevdiği dostlarını var edecektir .
bizim çocukluğumuzda, hatta gençliğimizde çevremizde o nur yüzlü müslümanları görürdük. onlar şimdiki müslüman geçinenler gibi değildi. yeri geldiğinde ninemiz, yeri geldiğinde camideki imam, yeri geldiğinde mahalledeki bakkal amcaydı onlar.

o zamanlar da şimdiler gibi değildi, kapitalizmin vahşi yüzü daha yaşadığımız yerleri kasıp kavurmamıştı. o müslümanlar bugünkü müslüman geçinenlere benzemezdi. onlar kimsenin kötülüğünü istemez, kimse hakkında kin gütmezlerdi. dini vecibeleri şimdiki gibi herkesin gözüne sokarcasına yapmazlardı. onlar güç sarhoşluğu içinde değillerdi, kimsenin içkisine, kadınların giysisine karışmazlardı. hırsızlık, haram yemek, yalan söylemek onların kitabında yazmazdı. onlar kendi dünya görüşlerini başkalarına empoze etmeye çalışmazlardı, çünkü bilirlerdi, din de iman da allahla kul arasındaydı, isteyen buna uyar, istemeyen uymazdı.

nur yüzlü müslümanlar vardı çevremizde bir zamanlar. artık hâlâ var mı bilemiyorum. orada kimse kaldı mı?