bugün

şimdi bir kadın eli düşünelim tv nin veyahut kumandanın on tuşuna doğru uzanan..kadın biraz bıkmıştır kendinden,o sırada da -amanın tv de guzel ve hoş bayanları görmez mi-iyice bi sinir kaplar,,e bu insan kadın nihayetinde,hemen şöle der..^^hı o kadar makyajı bana da yapsalar ben liz taylor'a benzerim ayol^^diye patlatıverir sonunda.
işte bu cümle kadın camiasının kendi bulanık psikolojisini aydınlatmada en genel geçer savunma mekanizmasıdır.genel geçerliliği öylesine kanıtlanmıştır ki ^^gün^^ adı verilen kadınlar toplanma teşkilatında hepsi bunu söyler..yalan da değildir hani..örnekleri:bambaşka biri,tanrım beni baştan yarat vs...
genelde annelerin magazin programları izlerken,ordaki sükseli bayanlara verdikleri bir tepkidir.o kadar makyajı bana da yapsalar ben de güzel olurum artı iki çocuk doğurdum ben diye serzenişte bulunurlar.
(bkz: o kadar para bende olsa ben neler yaparım)
Genellikle yaşı aşmış,yolu yarılamış kadınların magazin vari programlar izlediğinde ki kıskançlıklarıyla oluşan kelime öbeğidir.
-O kadar makjayı bana yapsalar ben de güzel olurum
-Oya'cım sen zaten güzelsin diye kesip atılırsa erkeklerin kolay kurtulabileceği durum...
yerden göğe kadar haklı kadın söylemi. en çirkin kadın bile dogru yapılmış bi makyajla dünya güzeli olabilir.
Güzellik kriterleri sadece "boy" olan salakların güzel insan, manken diye önümüze koydukları, kıçıma bile benzemeyen, sokakta görsem 1 saniye yüzüne bakmayacağım kadınları gördükten sonra benim gibi erkek denebilecek bir bünyenin isyanıdır. bir kadının boyu 1.80 in üzerine çıkınca neden bu kadar güzel olarak değerlendiriliyor? Acaba değerlendirenlerde boy kompleksi mi var? Diye de düşüncelere sürükleyebilecekdir bu sözlerin ağızdan yuvarlanmasını sağlayacak nedenler.

evet ulan "o kadar makyajı bana yapsalar ben de güzel olurum, en azından sizden güzel olurum"

tugba özayı, güzide duranı, gizem özdilliyi manken yapan, güzelliği ile ön plana çıkartan zihniyeti..... * *

(bkz: çok doluyum sözlük)
bu tezi çürüten kişi yüzünde 10 kilo makyaj olmasına rağmen bülent ersoy
(bkz: olduktan sonra beni ara)
"o kadar parayı banada verseler bende futbolcu olurdum" diyenlerin bayan versiyonu.
(bkz: yap o zaman)
çirkin bayan canlısının güzel bir bayan gördüğünde kıskançlıktan çatlamamak için kurduğu kendini avutma cümlesidir
(bkz: cirkin kadin yoktur makyajsiz kadin vardir)
(bkz: bülent ersoy)
(bkz: zugurt tesellisi)
ekranlarda görülen her taş hatun için, onu evinden izleyen tüm kadınların kendini avutma lafı. bana da o kadar makyaj yapsalar ooooo...

kankaları;
k.çıma kaş göz
sen beni gençliğimde görcektin
beni ne doktorlar ne mühendisler
(bkz: gotume kaş göz yapsam senden güzel olur)
(bkz: lerzan mutlu) *
kuzunun annesi: aman o kadar makyaji bana da yapsalar bende guzel olurum
karakuzusu:hmm.
konuyla birinci dereceden alakalandırılabilecek;

bakınız 1: güzele çul yaraşır çirkine atlas neylesin
bakınız 2: zerduz palan ursan esek yine esektir
bakınız 3: çirkinlik makyajla kapatılamaz, kapatılmaya çalışılmamalıdır.
- o kadar makyaji bana yapsalar ben de guzel olurum.
- abla bence sen makyaji falan birak komple suratini değiştir. yahut yeni bir beden al bence.
- ne diyorsun sen?
- sesin de catlamiş hem siva yaptir.
- coat.
- kariya bak saplaği koydu, hey allahim.
günlük hayatta olmasa da, medyada görünenler için geçerli sözdür. bu kişileri makyajsız tanımayanlar olmuştur. vücut makyajı yapıldığı ve göğüslere bile makyajla gölge vererek biçimlendirildiği düşünülürse, çok da mantıksız değildir. beş kilo makyajla bile çirkinlikten kurtulamayanlar da vardır tabii. çekimlerde erkeklerin kirpikleri bile koyulaştırılır, gözler belirginleştirilir.
Yurdum kadini vecizesi.
güncel Önemli Başlıklar