1. 1.
    insanın zoruna giden bir şeydir. Yıllarca imdb top 250 listesinden tut adı sanı duyulmamış filmlere kadar önüne gelen her filmi izleyen kişinin birisinin ondan film önerisi beklediğinde mal gibi boşluğa bakması cidden çok acı sözlük. Filmlerin çoğunun ismini bile hatırlamıyorum ama o filmden bir sahne görünce hee ben bunu izlemiştim diyorum o kadar. Bundan sonra izlemiyorum amk.
    6 ... b e n d e n a d a m o l m a z
  2. 2.
    aynı dert bende de var. zaten önemli bir bilgi direkt olarak arka plana atılıyor benim beynimde. ne kadar teferruat varsa hepsi ön planda kalıyor ne hikmetse.
    2 ... oksi moron
  3. 3.
    Yahu izlediğim filmin ismini bile hatırlamıyorum diyorum adam gelmiş film incelemesi, film eleştirisi yapamıyorsan o senin mallığın diyor. Hatırlasam yaparım amk o kadar da mal değiliz.
    6 ... b e n d e n a d a m o l m a z
  4. 4.
    Hocam aslında filmlerin can alıcı kısımları var, oralar çok önemli ve aslında sizi en çok etkileyen kısım oluyor. 5 yıl önce ne yediğinizi hatırlamayabilirsiniz çünkü yemek yemek rutin bir iştir ve duygu katılmadığı için yeteri önem arz etmez ama mesela 5 yıl önce evinde yangın çıkmışsa (Allah korusun) unutmazsın anı anına hatırlarsın. Saniye saniye. Filmler de böyledir hocam, size hitap eden, sizi etkileyen kısmı çok önemlidir ve duygu olduğu için unutmazsınız. Mesela ben piyanist filminde tekerlekli sandalyeye bağlı yahudi birinin, alman askerleri içeri girdiğinde herkesin ayağa kalkmasını emrettiğinde kendisi tekerlekli sandalyeye bağlı olduğu için kalkamayan yahudinin, tekerlekli sandalyesine bağlı bir şekilde tutup pencereden aşağı attıkları sahnesini hiç unutmam. 3 idiots aamir khan filminde de drone tarzı bişey yapmışlardı ve üst kattaki pencereden görüntü aldıklarında bir gencin kendini intihar etmesini hiç unutmam. Ghaijini filminde de kalpana nın yere düşüşünü, kanlar içinde oluşu, aamir khanın intikam almaya çalışmasını, hafızasıyla sürekli unutması vs bunlar duygularıma hitap ediyor o yüzden unutmam. illa duygusal değil komik şeyler de olabilir yani duygu telinize dokunanlar kolay kolay unutulmaz. Ha bir de sizi çok etkileyen bir film varsa tekrar izleyebilir, izledikten sonra filmle ilgili eleştiri yazıları okuyabilir ya da eleştiri tarzıyla Youtube de yayın yapan kanalları takip edebilirsiniz.
    2 -1 ... drdex
  5. 5.
    Veyahut Bi arkadaşınız film izliyorsa, öneri film isteyin ondan. Önerdiklerini izleyin daha sonra karşılıklı filmi kendiniz değerlendirebilir sahneleri gözden geçirebilirsiniz ve aklınızda daha çok kalacağına eminim
    1 ... drdex