1. 1.
  gerçekten üzerinde ciddi ciddi düşünülmesi gereken bir konu. memleketin dört bir yanında mitingler ve tepkiler çığ gibi büyürken akp nasıl oldu da oyunu katladı? kimler oyunu akp ye verdi? en basitinden sözlük ve net ortamlarında dahi rte ye ve akp ye tepkiler bu kadar ağırken nasıl oldu bu iş? daha reel konuşursak fındıktan karınlarına ağrı giren karadenizliler nasıl oldu da akpyi taçlandırdı? aynı şekilde küçük esnafların kan ağladığı kayseri de akp nasıl diğer partileri ezdi? solun kalesi olan yerler ve diğer sağ partilerin kalesi olan yerler nasıl yıkıldı?* örnekler çoğaltılabilir.

  her fırsatta akp ye tepkilerini dile getiren orta sınıf ve açlık sınırında yaşayan insanlar mı verdi akp ye oy?

  toplumsal iki yüzlülüğümüz bu konuda bile kendini gösterdi; ''ben tepkimi dile getiririm ama gene de oyum akp ye durmak yok yola devam'' mı dedi bu halk? ne oluyor ulan kafayı yemek üzereyim nedir bu yüzde 46 nın mantığı!

  zorunlu edit: bu başlıkta başka bir partiye neden oy verilmediğinden ziyade akp verilen oyların nedeni sorgulanmaktadır.
  edit2: bu başlıkta herhangi bir partiye neden oy verilmediğini sorgulamıyorum, hedef göstermiyorum, particilik yapmıyorum. ayrıca parti ne lan?
  9 -4 ... zitadam
 2. 2.
  (bkz: bindirilmiş kıtalar)
  (bkz: anladın sen onu)
  4 -5 ... markovanbasten
 3. 3.
  cevabı türkiye seçmenleri arasında neredeyse her 2 kişiden biri olan sorudur.
  3 ... birdy
 4. 4.
  "köylü milletin efendisidir" sözü prim yapmaz ama köylüye "ananı da al git" demek bu ülkede prim yapar. deve ve diken vecizinin haklılığı üzerine fazlaca kafa yormak gereksiz.

  üzerinden paletler geçmiş bir zihniyetin sakat bırakılmış ülkesinde bu parti cumhuriyet sonrası çok partili dönemin en büyük oy oranlarından birini aldı. politikanın tü kaka edildiği ve damardan alınan dizilerle, saçma sapan yarışmalarla, magazinle, bir yandan düşündüğü için hayatlarından olan insanların içlerinde bıraktıkları tortularla koşullanmalarla yetişen bir nesil ve üzerlerinden postallar geçmiş palet altında kalmış
  bir kuşakla birlikte girilen seçimdi,sandığın deliğinin içindeki karanlıktan çözüm arayanlar keşke o karanlığa zarflar içerisinde bir muhasebenin faturasını koyabilseydi. ama sizler faturayı sandığa uzatamadıkça, sandıktan size fatura uzatacaktır. bu faturanın bedelini ödeyenler 80 ile yine aynı olacak çünkü nasıl olsa diğerlerine birşey olmuyor. (bkz: #1991287)
  7 -3 ... darksideofthepink
 5. 5.
  cevabı basit bir sorudur.sokakta görülen 18 yaşını taşmış her iki kişden biri.
  (bkz: insanın delirme sebepleri)
  2 -2 ... sara nobetcisi
 6. 6.
  herkesin cevabını merak ettiği soru. sen vermedin ben vermedim, e kim verdi?
  4 -2 ... pelvis
 7. 7.
  (bkz: millet)
  4 ... kani ronik
 8. 8.
  (bkz: ben bilmem beyim bilir)
  2 ... chitlembik
 9. 9.
  iki gündür kafama takılan "ben vermediysem, sen vermediysen, o vermediyse, kim oy verdi akp'ye?" sorusunun sözlük formatına uyan hali.
  ... düttürü
 10. 10.
  (bkz: ben vermedim sen vermedin kim verdi/#1993859)
  ... fatal