1. 1.
  (bkz: başlığın yazarın üstüne kalması)

  Atatürk'ün maddi mirasının hepsi adresine ulaşmıştır, ancak atatürk orman çiftliği ankara belediyesi tarafından ele geçirilmiştir.

  Zaten önemli olan atatürk'ün bıraktığı 3-5 kuruş değiş, onun manevi mirasıdır. Yoksa o hariç Kimse 1 kuruşunu bile milletine bırakmıyor. bugün 80 yaşında bile "kayıp trilyon" davasında suçlu bulunan parti liderleri, dokunulmazlıkları yüzünden bu dosyada yargılanmayan akp bakanları var.
  Atatürk, memuru bayram izni yapmazken, kendisi günlüğü binlerce ytl'lik villalarda tatil yapacak adam değildi.
  Atatürk mehmetçiğe, çiftçiye laf söylemezdi.
  Atatürk'ün çocukları olsaydı, beleşe amerika'da okumazlardı.
  Atatürk kemal abi'lere, kürşat tüzmen'lere göz yummazdı. Zamanında da yummadı.
  Atatürk adam gibi adamdı.
  Atatürk'ün maddi mirası yerine ulaştı ama manevi mirasının reddeden çok. Bilmiyorlar ki asıl nefret ettikleri chp veya cumhurbaşkanı değil. Nefret ettikleri bizzat atatürk ilkeleri.
  Atatürk de kadınların örtünmesinden hiç hoşlanmazdı.
  (bkz: atatürk ve kadınların örtünmesi)
  Din sömürücülerine asla müsade etmezdi.
  (bkz: istiklal mahkemeleri)
  Laiklik onun zamanında da aynı laiklikti. Hatta ezan bile türkçe idi.

  "ay aslında atatürk böyle değil, ilkeleri sonradan değiştirildi" vıdıvıdı'dan öte birşey değil.
  5 -2 ... goksunv
 2. 2.
  (bkz: atatürk ün vasiyeti)
  1 ... bilgistan
 3. 3.
  chp'nin çar çur ettiği vasiyettir. o parayla tdk ve ttk, kaç tane bilmsel proje üretirdi haberiniz varmı?
  -2 ... dejavu38
 4. 4.
  (bkz: musul)
  (bkz: kerkük)
  1 ... sciende
 5. 5.
  gençliğe hitabesini uygulamaya kalkanların başına neler geldiğinin malumu olduğu bildiğimiz * halde hala daha vasiyeti ne oldu diye sormaktan bıkmadığımız vasiyettir.

  vasiyetinin madddi değerleri yarı beli bükük ayakta kalmasına rağmen manevi değerlerinin 1948 lı demokrat parti iktidarı zamanında marshall yardımı alarak bitirmeye başlayan , günümüze geldiğimizde ise elimizde kuru bir "atam izindeyiz" sözünden başka birsey sey kalmamasını sağlayan olaylar bütünüdür.

  cumhuriyetin oturup ta 85 yıl boyunca ne badireler atlattığını yazmayacağım , çünkü bu ülkenin başına gelenler pişmiş tavugun bile başına gelenlerden daha fazladır.bunu da herkesler bilir.

  öyleyse önemli olan vasiyetinin ne olduğu değil zaten halka emanet edilmiş yolu ve yordamı gösterilmiş kurallar bütününün neden uygulamadığı sorunudur.

  egemenlik kayıtsız sartsız milletindir , acaba hala daha öylemi dir.global şirketler ve yeni ekonomik trendler , çeşitli örgüt ve grupların baskısı altında halkın egemenliğinden söz etmek ne derece doğrudur.

  köylü milletin efendisidir. hayır efendim artık bu devirde değildir. bu devirde efendi olan parasının yettiği her şeyi alan herkesin bir fiyatı olduğunu bilen zümrelerdir.

  laiklik demokratik bir yaşam biçimidir.başından beri laikliği çarpıtarak dinsizlikmiş gibi gosteren bir ahvalin evlatları olarak daha bu yalana ne kadar devam edilebilir ki.olmayana ergi yapmaya bu devirde artık gerek kalmamıştir , çünkü niyetler ve amaçlar zaten bellidir.

  bir milleti oluşturan unsurlar dil din kültürdür.artık sadece ümmetçilik kalan bir millet kültürüne sahip bireylerin şahsi menfaatlerine önem veren sistem olmuştur.elimizde sadece , yarım yamalak arapça ingilizce karısımı salata gibi kalan dil vardır.

  geçiniz efendim kimi kandırıyoruz , gençliğe hitabeyi bile uygulamaya kalkanlara ne olduğunu gördüğümüz ,emperyalist bir ülkenin askerlerini * denize döktüler diye "dinsiz kominist" yaptığımız gençlerin oldugu bir ülkede neyin vasiyetinden bahsediyoruz.

  gençliği yozlaşmış , okullarında uyuştucu , caddelerinde mafyave fuhuş el ele kol gezen bir ülke de , herşeyi para olan bir ülke de neyin vasiyetinı tartışıyoruz.kendi içindeki mezhep çatışmaları ve siyasal kavgalarla bunalmış satıla satıla elinde sadece boklu donu kalmış bir ülke de neyin vasiyetine ne hakla sahip çıkıyoruz.

  atatürk'ün vasiyetine ne olduğunu sorgulamak yerine vasiyetini uygulamak daha iyi bir yöntemdir.*
  ... gwaihiri
 6. 6.
  beşiktaş askeri müzesinde orijinalini gördüğüm ve inönünün çocuklarının yüksek okul masraflarını karşılanmasına dair maddesine hayret ettiğim vasiyetname.En iyi dostu veya tek dostu o değildi.Üstelik inönü ondan önce ölmüş te değildi.Daha yakın dostlarına da mirasından bir şey bıraktığına dair bir şey yok vasiyetnamede.
  ... gurleyenkaval