1. 11.
    Bazen çok yakınında olduğunuz, güvendiğiniz, inandığınız ya da inanmak istediğiniz biri,
    aranızdaki ilişkiyi dışarıdan ve farklı bir pencereden inceleyen farklı biri tarafından daha net gözlemlenebilir.
    Dolayısıyla ne hislerinizi başkalarının düşüncelerine yem etmek, ne de birine yalnızca kendi hisleriniz ve istekleriniz doğrultusunda inanıp güvenmek tam anlamıyla doğru olacaktır.
    Sonuç olarak fikirlerinize ve hislerinize güvenin, ancak fikrine güvendiğiniz, iyiliğinizi istediğine emin olduğunuz dostlarınıza da kulak vermeyi ihmal etmeyin.
    4 ... master of none
  2. 12.
    Tam da öyle biri çıkıyor ne hikmetse, kendinizi yalanlarla kandırmayın.
    5 ... cicikuscicikus
  3. 13.
    Aynende öyle biri olan kişidir.
    4 ... hz zani
  4. 14.
    Bu biraz da, insanın yanılmayı gururuna yedirememesinden kaynaklanıyor. "Ben değer veriyorsam o insan güvenilirdir." düşüncesi buna sebep.
    Genellikle hüsranla sonuçlanıyor.
    7 ... beyaz guvercin
  5. 15.
    "Herkes içinde ne şekilde inanırsa o şekilde görür" olayını çözememiş kişi savunmasıdır.
    1 ... endless pain
  6. 16.
    bu lafı kim için söylerseniz o kişiden kazık yemeniz büyük ihtimaldir. bi de 'ne iyi insan' dediğim kişilerden de kazık yerim ben. o yüzden fazla abartmamak lazım insanları sanırım ama ben bunu öğrenemedim bir türlü işte.
    3 ... bluerain
  7. 17.
    Dediğimiz kim varsa aynen öyle biri çıktı.
    3 ... anne ben melankoli oldum
  8. 18.
    Kimse için kullanmam, kullananı da çevremde tutmam artık.

Onlar öyle biri biz göremiyoruz.
    5 -2 ... kendi kendimin kedisiyim
  9. 19.
    Önceleri herkesi iyi görmeye çalıştım, iyidir, öyle biri değildir dedim.
    Herkesi tanımaya çalıştım, Tanıdım, ya da öyle sandım.
    ilk başta hoşlanmadığım kişilerde zaman geçince iyi şeyler gördüm, kendime kızdım 'ne kadar önyargılıymışım' diye. Kendimi çatlattım o kişiyi de sevecem diye.
    Sonra sonra her birinin aslında ilk gördüğüm gibi olduğunu gördüm. Yine kendime kızdım, kendime boş yere kızdım diye. Bak ilk görüş her zaman doğruymuş.
    Şimdi kızmıyorum kimseye, ilk bakış diye bir şey yokmuş, herkes kötüymüş aslında, biraz da iyi.
    Ya da ne iyi ne kötü. Öyle bir sınıflama yokmuş yani.
    2 ... jimi jimi lakunu pua pua
  10. 20.
    göt olma ihtimalime karşılık bu söylemin sonuna bir "gibi" koyuyorum.
    1 ... satoshi nakamoto