bugün

- bugün beni arayıp bir yardım derneğinin kurucusu ve başkanı olduğunu iddia eden ve adının uğur olduğunu söyleyen orospuçocuğu.

--spoiler--
o.ç. uğur: selamun aleyküm kardeşim, karabağlar yardım derneğinin kurucu başkanı uğur ben. websitemiz üzerinden bir yardım talebin olmuş; elimizden bir şey gelirse allahın izniyle seni o dertten kurtarmaya niyetlendik allah utandırmasın. (muhafazakar iş adamı süsüne bakar mısın?)

mavibaykuş: aleyküm selam uğur bey ben de burak. durumu az çok izah etmiştim orada, ne tür bir yardımdan bahsediyorsunuz?

o.ç. uğur: burak kardeşim seninle açık konuşacağım, 4 tane kuyumcu dükkanım var benim, altın bozdurup sen ve senin gibi din kardeşlerimize nakit sağlıyorum. banka gibi vade farkıyla faizle de işim olmaz ki biliyorsun haramdır bunlar. sen bana gücün yettiğince ödersin.

mavibaykuş: bir nevi meleksiniz o zaman. ben ihtiyacım olan miktarı ve hesap numaramı yollayayım size o zaman derhal; ne kadar çabuk o kadar iyi.

o.ç. uğur: yalnız şöyle bir durum var kardeşim, biliyorsun altın bozdurulurken belli bir fiyat kırılması oluyor.

mavibaykuş: kuyumcu sizsiniz, kendinize fiyat mı kırıyorsunuz?

o.ç. uğur: babam yaşlansa da bu işlerin hala başında, hayrın gizli yapılanı makbuldür biliyorsun, o yüzden o'nun haberi olmadan başka kuyumculardan bozduruyorum altınları kardeşim. 10000 lirada yaklaşık 400 lira kaybı oluyo bizim şirketin; bunun yarısını da ben karşılayayım, yarısını da senden istirham edeceğim uygunsa.

mavibaykuş: 200 lira diyorsunuz? pekala, olur. ben hesap numaramı vereyim size o halde para yattığında tekrar haberleşelim.

o.ç. uğur: ben sana vereyim hesap numaramı kardeşim, sen 200 lirayı yatır, ben de direk gidip bozdurayım altınları, yollayayım sana bugün içinde paranı, allahın izniyle kurtaralım seni bu dertten.

mavibaykuş: şöyle yapalım, siz bana 9800 lira gönderin, o 200 lirayı da masraflara vermiş olayım.

o.ç uğur: ben öyle iş yapmıyorum paşa gönlün bilir.

mavibaykuş: yardım? iş? beyefendi ben sadece fakirim, aptal değil.

o.ç uğur: klipp dııt dııt dııııııt (kapattı)
--spoiler--

- işte bu allahsız kitapsız pezevenkler fakir insanımızı bu ve başka bir ton şekilde kandırarak sömürüyor.

bunlara ne kadar beddua etsen az, küfrediyorsun o bile kesmiyor. gene de ediyorsun.

orospuçocukları.

edit: başlık değişti, tanım değişti.
zamaninda ugur dundar ile arena'dan, kadir cetin ile objektif'ten duymaya alisik oldugumuz bir telefon konusmasinin taraflarindan biri olan numara.*
yeni jenerasyonda bu gorevi mavibaykus devraldi zannedersem.*
eksik tanımdır.

doğrusu

has orospu çocuğudur.
su an sozlugu okuyan arkadasimizdir. sen bana 10000 lira borc ver , ben sana 1000'er 1000'er oderim. swh

tum uludagsozluk tek tek arayip yardim istemeli. (bkz: ben)
lakabi hafif kalan.
benimde cok kullandigim bi soz.

oc ugur oc ugur oc ugur.

senin ben kalibini tipini.
(bkz: altın bozma oç)
(bkz: itirafçı oç)
Bu arada karabaglar hakikaten bir yardim dernegi olabilir, bu oç buranin ismini kullaniyor olabilir. Ya da alayi...
(bkz: dolandırma oç)
şark kurnazı dediğimiz türden bir o.ç.'dur. numarası umumi her türlü alana yazılasıdır. olmadı aranıp dolu dolu küfredilesidir. bu piç kurularının kapsamlı versiyonunun adı da deniz feneri'ydi hatırladıysanız...
arama motoruna karabağlar yardımlaşma derneği yazdığımda çıkan siteden yardım talebinde bulunanları okudum. içim karardı resmen. http://www.karabaglarnet.com/yardimlasma/index2.php
Bu arada uludagsozlukluler dernegi adina zubizarett biz yardim edelim sana, falzle de isimiz olmaz ancak internet masraflarimiz icin bu numaraya bi 59 lira gonderirsen seni kurtaralim allahin izniylen seklinde bir ozel msj atmis ve butun gerginligimi almistir sagolsun. O.ç ugur zubizarett gibilere catarsin da göt olup telefonu kapatirsin insallah. Bi dakka ya, sen zaten götsün. Beddua da edilmiyo oç ye
o. çocuklarının en önde at koşturanıdır. *
her sabah, "günaydın oç uğur; hedef kaç kişi bugün? allahın izniylen kaç günaha gireceksin? hayırlı işler." diye mesaj atacağım o.ç'dir.

- bu arada amk madem o.ç'sin hakkını ver, çalış biraz üzerinde; her cevabımda mal mal duraksıyorsun, filan. sen var ya, insanlığı geçtim orospuçocuklarının bile yüz karasısın.
Bugün aradim açmadi amk. isler nasil gidiyo o ç diyecektim oysa ki!
sübhanallah kardeşim ibretlik paylaşım.

böyleleri insanı hem dinden, hem de hayattan soğutur. yapılabilecek en güzel şey; onlara ibretlik bir ayar vermektir.
sağlıcakla kalın.