1. 9.
  sanırım kendisi veremdir zira kimse bu kadar dertli çığıramaz.
  (bkz: aşağıdan gelir omuz omuza)
  1 ... sayincevizkabugu
 2. 10.
  oğuzname albümünde adıyaman türküsünü mükemmel ötesi seslendiren sanatçı.
  4 ... ee caylar kimden
 3. 11.
  "of be abi ne dertliymişsin sen" diye düşündürür dinleyene. böyle sanatçıya helal olsun denir, bir koşu albümlerini alayım ben.
  2 ... paradigma
 4. 12.
  adıyaman türküsünü bir arkadaşın hatırına art arda 38 kez dinlediğim sonra da birdaha dinlememek üzere yemin ettiğim ve ozaman tanıdığım sanatçı .
  1 ... demigod
 5. 13.
  türkü severlerin dinlerken büyük zevk aldığı, türkülere harika yorumlar katan sanatçı kişilik. erzincanlı'dır fakat ankara'da ikamet etmektedir. ankara'da my way başta olmak üzere bir çok türkü bar'da çıkmaktadır.
  ... ogzi
 6. 14.
  türkü söylemenin dışında düşünce anlamında da çok derin düşünen bir aşk adamıdır. ve gerçekten büyüleyici bir sesi vardır.

  https://video.uludagsozluk.com/v/oğuz-aksaç-46875/  yukarıdaki video'yu izlediğinizde ne demek istediğimi daha iyi anlayacağınızı umuyorum. videonun son kısmındaki yorum oğuz aksaç'ın ne derece kaliteli ve kendine özgü bir yorumcu olduğunu anlatmaya yeter de artar bile. video 'arabesk kültür' üzerine yapılmış röportajdan kısa kısa yerler alınan hoş bir video.
  2 ... ogzi
 7. 15.
  ''düz dara yar düz dara'' deyişiyle bitiren adam. bu nasıl ses allah ım??
  1 ... isildur
 8. 16.
  niye çattın kaşlarını türküsüyle delip geçen an içinde anlar yaşatan türkücü.
  1 ... pequzhe
 9. 17.
  hissederek ve hissetirerek, coşkuyla ve müthiş bir performansla ezgi dillendirmesinin dışında ses aralığı alabildiğince geniş bir müzik adamı. onun yerine ses aralığı konusunda ferhat göçer'in prim yapması bu ülkenin garip tezahürlerinden biridir!
  1 ... porselen
 10. 18.
  benzerini ne duyduğum ne de dinlediğim ses.
  1 ... shawnshank