bugün

Ortalama bir insanın 120 IQ’ya sahip olduğu bir dünyada, ''oğlum bak git'' zımbırtısına gülüp ortalamayı düşürme durumudur. az gelişmiş ülkelerin, az gelişmiş beyinlerinin kronikleşmiş durumudur.
gülenlerin çocuğun kafasına atılan 12 dikişten haberi yoktur.
popüler kültürün suçudur. sosyal medyaya düştüğünden beri herkesin dilinde aynı şey var. hep aynı şey oluyor nedense, ilk gün herkes aynı modda gülüp eğleniyor, sıkılmaya başlanıyor ve sonra unutuluyor. aynı durum sözlüktende görülebilir.
gülenlerin bir çocuğun kendinden onca yaş büyük insana kemer çıkartıp tehdit etmesini sorgulaması gerekmektedir bence. o yaştaki bir çocuk bunu yapabiliyorsa aile ortamı nasıldır, kendi kaç kere böyle dayak yemiştir ya da nasıl delicesine şımartılmış bir çocuktur o acaba?? ben değil gülmek, çocuğun tavrı nedeniyle sinirden yerimde duramadım ama kafasının yarılmış olması da hoşuma gitmedi değil. ilkel dürtülerim esir aldı yapabileceğim bir şey yok.
bitmeyen yavşaklıktır.
Hayatın altında ezilenlerin hayatın gerçeklerini saklamak için sarf ettikleri boşuna çaba.
o çocuk kafasındaki 12 dikişi haketmiştir. Sen kimsinde baban yaşındaki adama kemer çekip vur vur diyorsun.
bitmeyecek yavşaklıktır.
düşünmeyen üretmeyen yaratıcı olmayan basma kalıp esprilere olaylara takılıp kalmış ve onu kendinde bir özellik bulmuş sığ bir yavşaklığa örnektir.
ülkemin oğlum bak git yavşaklığından utanıyorum sözlük.
oğlum bak git yavşaklığına "oğlum bak git" demekle aşılamayacak yavşaklıktır.
o laf hiçte komik değil aslında şuan ben söylesem oğlum bak git diye kimse bunu izlerken yerlere yatmaz anlık bişey bu uzatanlar mizah yeteneği olmayan sefillerdir.
bu olay zeka seviyesi yansıması değil, ahlak ve sorumluluk zafiyeti-eksikliği yüzünden olmuştur.

bizi diğer canlılardan ayıran-üstün kılan aklımız değil, ahlakımız olduğunu hatırlayalım.
güldük çünkü; gerçekten de 12 dikişten haberimiz yoktu...

biz, böyle olduğunu bilmiyorduk

yalnız ''güldük bitti'' deyimi şahsım için geçerlidir bundan sonra....
12 dikiş acı bir gerçektir lakin belki de en vicdanı yaralanan en çok pişman olan ekmek parasını çöp toplamakla sağlayan o garibandır.
toplum görevindeki temizlik işçiyle kafa bulma densizliği.
aslında yeni başlamış konudur efendim.
(bkz: hay ağzını öpeyim) *