1. 1.
  Nvidia’nın yapay zekası için hazırladığı videoda, yapay zekanın özellikle küçük eksikliklerde çok etkili olduğu gözlemleniyor. Görseldeki hasar büyüdükçe ve yapay zekanın örnek doku alması zorlandıkça bazı bozulmalar yaşanabiliyor, ancak teknolojinin geldiği nokta açısından Nvidia’nın sağlam bir iş yaptığını söyleyebiliriz.

  https://youtu.be/gg0F5JjKmhA

  Nvidia, bir kısmı silinmiş görselleri tanımlayıp bu eksik bölgeyi görsel bütünlüğünü koruyarak tamamlayan bir yapay zeka geliştirdi.

  Son yıllarda pek çok firma yapay zeka teknolojisi üzerine çalışmalarını sürdürüyor. ilk başlarda kimseyi memnun etmeyen yapay zekalar, aradan geçen 2-3 yıl içerisinde çok ciddi gelişmeler gösterdi. Bu süreçte bozuk fotoğrafları tamamlayan özel bir Nvidia yapay zekası da bulunuyor. Uzun yıllardır geliştirme aşamasında olan bu yapay zeka, Nvidia’nın yayınladığı yeni bir videoya göre son derece ileri seviyede görsel tamamlama işlemine başlamış.

  nvidia nın yapay zekası

  Silinen bölgeleri en doğru şekilde tamamlayan bu yapay zeka, bitişik piksellerden içerik ödünç alarak eksik bölgeyi tamamlamaya çalışıyor. Bu da, Adobe gibi firmaların yapay zekalarından daha kullanışlı olmasını sağlıyor. Adobe da görsellerde eksik bölgeleri dolduran bir yapay zeka üzerinde çalışıyor, ancak onda görselin bilinmesi gerekiyor. Bu da eskiyen ve zamanla bozulan fotoğrafların düzeltilememesine neden oluyor. Nvidia’nın yapay zekası ise en eski fotoğraflarda bile işe yarayabilir.
  2 -1 ... bay efendi
 2. 2.
  Eğer bu teknoloji adli vakalarda kullanılırsa çok işe yarayabilir.

  Ancak yapan marka nvidia olduğundan** zor olur.
  2 ... sgt gary roach sanderson
 3. 3.
  Yapay zeka içeren bir teknolojiyi adli vakalarda kullanmak mi vov. biraz yavaş olalım derim.
  1 ... sveyda
 4. 4.
  yapay zeka demişler ama bu bildiğin normal yazılım.
  bir yazılım geliştirici olarak bu yapay zeka çok tırt geliyor.
  1 -1 ... ekonovich