1. 1.
    Nvidia bu sefer fena tosladı. Tekelleşeceğim derken tek kalacak gibi.
    Bu cephe durma akımı genişleyebilir.

Biliyorsunuzdur yakın zamanda nvidia bir ortalık programı ortaya sürerek amd'yi yalnızlaştırıp oyuncu pazarını tekeline almaya çalışıyor. Bununla beraber ortalık programındaki ortaklarına amd için oyuncu kartları üretmemesi konusunda tehdit etmişti. AMD için Üretmeye devam edenlere nvidia serisi kartlarının üretim haklarını elinden alacağını söylemişti.

Uzun bir süre sonra HP, Dell ve intel adlı üç dev, bu tekelleşmeye cephe aldı.

Detaylar:

Nvidia’nın ekran kartı pazarında oyuncu markalarının hâkimi olmak istemesi büyük yankı uyandırdı. Önemli üreticiler ortaklık programına katılarak AMD ekran kartlarını oyuncu markalarından çıkarsa da Nvidia’ya karşı cephe oluşturan önemli devler de var.

Devreye devler girdi.

Gelen bilgilere göre dünyanın önemli bilgisayar üreticileri HP ve Dell; Nvidia’nın tekelleşme programına karşı muhalefete başladı. iki firma programı son derece taraflı buluyor ve Nvidia ile mücadele etme kararı aldı.

Diğer taraftan tarihte ilk kez işlemcilerinde AMD Vega grafik birimlerine yer veren Intel de gelişmelerden oldukça rahatsız. Haksız bir şekilde rekabet dışına itildiğini düşünen Intel önümüzdeki dönemde konuyu yargıya taşımayı planlıyor. Sadece üreticiler değil son kullanıcı tarafında da büyük bir tepki oluştu. Sosyal medyada ve forumlarda Nvidia kıyasıya eleştiriliyor. Hatta bazı tüketicilerin bir araya gelerek haksız rekabet davası açmaya hazırlandığı bilgisi de geliyor. Bununla birlikte Nvidia tarafında henüz bir geri adım atılmış gibi görünmüyor. Firma oyuncu pazarında tek hakim olmak için bütün kozlarını oynamaya kararlı. Bakalım gelecekte açılacak davalar gidişatı nasıl etkileyecek.
    4 ... bay efendi
  2. 2.
    abd'de rekabetin korunması ve tekelleşmenin önlenmesi için öyle yasalar ve bunları takip eden öyle kuruluşlar var ki;

kesecekleri cezalarla nvidia'yı doğduğuna doğacağına pişman ederler.
    2 -2 ... ecinni
  3. 3.
    abd de tekelleşmeyi önleyen ağır yaptırımlar mı var?
    elleh elleh.
    bu yaptırımlar dünyanın en büyük tekeli microsofta neden yapılmaz o zaman. microsoft devamlı rakip işletim sistemlerine gelişmesine diye darbe vurmuyor zaten.

bu entry amerikan ikiyüzlülüğüne tutulmuş bir aynadır. nvidiayı yedirmeyiz.
    1 -5 ... melikbaybars
  4. 4.
    Kaç tane pc destekli işletim sistemi var. Tüketici dostu olan bir tek Windows var. Linux tabanlılar son kullanıcıya hitap etmiyor. Mac OS desen pahalı ve Türkiye'de kullanıcısı yok denecek kadar az. Rakibi yok demeyelim de son tüketiciye hitap eden onun ayarında bir işletim sistemi yok diyelim.
    2 -1 ... bay efendi
  5. 5.
    nvidia'nın amk! Daha önce amd kullandım şerefsizim amd daha iyiydi.
    ... iplerini koparan kukla
  6. 6.
    Ülkemiz de doları yükselterek ekonomiyle tehdit edenler şimdi nvidiayı tehdit etmeye başlamış. Nvidia bu tehdite boyun eğmez.
    ... beyaz baretli mehmet aga
  7. 7.
    nerdeyse her ay hiçbir halta yaramayan hatta bazen öncekinden daha kötü performans göstermesini sağlayan güncellemeleriyle kulllanıcıyı kendinden soğutan şirkettir nvidia.
    ama hakkını yemeyelim amd yi -bundan yıllar önce- batmaktan yıllar önce de dolaylı olarak kurtarandır.
    çünkü bizim gibi 3.sınıf ortadoğu ülkelerindeki düşüncelerin aksine rekabet yenilikleri doğurur, gücü artırır.
    ... kediyekafaatanhamsi
  8. 8.
    intel önce meltdown spectre olayını halletsin iki tane bilgisayar alabilicek kadar zengin değilim.
    ... yilan yiyen
  9. 9.
    (bkz: asus arez)
    (bkz: asrock phantom gaming)
    -1 ... bay efendi
  10. 10.
    Nvidia şaşır ma
    sabrı mızı taşır ma!

Amd siker atar arkadaş intel nvidialı mezarcı sisteme para vermektense iki tane amd sistem toplarım .
    ... hakan yavas