bugün

abd'de rekabetin korunması ve tekelleşmenin önlenmesi için öyle yasalar ve bunları takip eden öyle kuruluşlar var ki;

kesecekleri cezalarla nvidia'yı doğduğuna doğacağına pişman ederler.
abd de tekelleşmeyi önleyen ağır yaptırımlar mı var?
elleh elleh.
bu yaptırımlar dünyanın en büyük tekeli microsofta neden yapılmaz o zaman. microsoft devamlı rakip işletim sistemlerine gelişmesine diye darbe vurmuyor zaten.

bu entry amerikan ikiyüzlülüğüne tutulmuş bir aynadır. nvidiayı yedirmeyiz.
nvidia'nın amk! Daha önce amd kullandım şerefsizim amd daha iyiydi.
nerdeyse her ay hiçbir halta yaramayan hatta bazen öncekinden daha kötü performans göstermesini sağlayan güncellemeleriyle kulllanıcıyı kendinden soğutan şirkettir nvidia.
ama hakkını yemeyelim amd yi -bundan yıllar önce- batmaktan yıllar önce de dolaylı olarak kurtarandır.
çünkü bizim gibi 3.sınıf ortadoğu ülkelerindeki düşüncelerin aksine rekabet yenilikleri doğurur, gücü artırır.
intel önce meltdown spectre olayını halletsin iki tane bilgisayar alabilicek kadar zengin değilim.
--spoiler--
abd de tekelleşmeyi önleyen ağır yaptırımlar mı var?
elleh elleh.
bu yaptırımlar dünyanın en büyük tekeli microsofta neden yapılmaz o zaman. microsoft devamlı rakip işletim sistemlerine gelişmesine diye darbe vurmuyor zaten.

bu entry amerikan ikiyüzlülüğüne tutulmuş bir aynadır. nvidiayı yedirmeyiz.
--spoiler--

http://www.hurriyet.com.t...-microsoft-tekel-39112051
Sonuna kadar arkasında olduğum devlerdir.
Oldu yavrum ırtam size kalsın yağsız sabunsuz sikin insanları dimi.
Zaten sistemleri 2 yıllık güncelleme ayağına 2!yıl sonra kart değiştirtiyor insanlara.
Ben amd sistem kullanıyorum ve 4 yıl önce 800 liraya aldığım ekran kartı ile bu gün yüksek ayarlarda farcry 5 oynayabiliyorum.
Nvidia iyi kart yapar ancak biraz şerefsizdir. AMD kendi ürettiği TressFX in kodlarını başka kartlar da optimize edebilsin diye hemen paylaşmıştır ancak cimri nvidia bugün hala Nvidia Hairworks ün kodlarını paylaşmamıştır. Bu sebeple aslında su gibi akacak AMD kartlar hairworks sistemi içeren oyunlarda yersiz performans kayıpları yaşamaktadır. Yazıktır. Az insan ol Nvidia.
Bu ibneler boykotu hak etti, hepimiz birer nvidia alıp sokakta parçalamalıyız.