1. 0.
    m.kemal i ilah bellemiş olan kemalistcikleri de gördüğümüz için hiç de şaşırtmayan insancık. ee dinlerinin bir de kutsal kitabı olmalı değil mi?

size akıl fikir diliyorum canlarım.
    2 -15 ... efsunly
  2. 1.
    üstüne haç cıkarma olasılığı kuvvetli olan kimselerdir.
    3 -6 ... kral kobra35
  3. 2.
    şakirtlerin yeni numarası olarak gözüken düşüncedir.
    kutsal kitabı kuran-ı kerim olan ve ona saygı gösteren ayrıca ulu önder gazi mustafa kemal atatürk'ün biz türk gençlerine gelecekte yapacakları için yön vermek amacı ile yazılmış nutuk kitabını okuyan insanlara söylenen şakirt sözüdür.
    lakin kuran-ı kerim'i okuyan ve aynı zamanda aydın olan bu insanlara dinsiz demek manasına gelmekte ve kendileri yalan yere insanlara dinsiz demek kaidesi ile riya ve günahın en büyüğünü yapmaktadırlar.
    7 -4 ... adli vaka
  4. 3.
    pkk yi 25 yıldır başarılı kılan nedenlerden sadece biridir.
    4 -11 ... entel fare
  5. 4.
    (bkz: risale-i nur u kutsal metin ilan eden şakirt)
    8 -4 ... wagnerlove
  6. 5.
    yoktur öyle bir kemalist. şöyle bir şey vardır ama; kemalistleri atatürk'e tapmakla suçlayarak rahatlayan cahil.
    3 -3 ... cany13
  7. 6.
    (bkz: 55 yaşındayım ben görmedim öyle bir şey)

Ancak "ampuller" in uydurduğu bir iddiadır. Hiç bir kemalist " nutuk çok kutsal bir kitaptır, bize "hoca efendinin" bıraktığı en büyük mirastır" demez.

Ama bu ampuller risale i nur hastasıdır ve saidi kürdi hastalarıdır.
    7 -3 ... bugun variz yarin yokuz
  8. 7.
    nutuk'u metin olduğunu zannedenlerin varlığını bize kanıtlamış itham. nutuk bildiğin metin değildir canım. koca bir arşivdir belgeseldir. bu ulusun nasıl kurtuluduğunu ne kadar zorluk çekildiğini binbir güçlükleri anlatan dev bir kaynaktır.
    3 -3 ... wagnerlove
  9. 7.
    şakirt ve ampul kafaların uydurduğu zırvalık. kemalist olduğum halde çevremde kimsenin onu kutsal saydığını görmedim daha.
    2 -2 ... sicknick
  10. 8.
    atatürk'ü ve eselerini çekemeyenlerin insanların uydurduğu şey.
    2 -1 ... the answer