bugün

merlin lakabı verdiğim eski sevgilimin nusret için söylediği söz.

sen nusreti çok seversin değil mi de diye sorunca, bu cevabı verdi.

kebapçı nusret...
bikere californiadaki dünyaca ünlü steak houselarla aynı sunum ve kaliteyi taşır. Sahne sov kısmı ayrı. insanlar sırf o sovu ızlemek için oraya gidiyor videoya alan insanlar vardı. urfalı kebapcı nedir ya böyle cahil cahil yorumlar beni benden alıyor lütfen mutfak kültürü olmayan insanlar evinde yemek yesin. nusrete gidip dallas beef söyleyip çig geldi diye bık bık eden cahilden hallicesiniz.

bazıları sagdan soldan duyma laflarla ahkam kesmeye calısmıs daha ıyılerını gormusmus daha ıyısı diye birşey yok adam amerikadaki en iyileri örnek alıp turkıyeye getirdi zaten buyudugum yeri bana anlatacak andaval. anca burdakilere sıkarsın işte. medium rare miş. birkere dallas beef t bone beef gibi dana etleri roasted yani rostolama cesidine gore fazla pişmez pişerse zten o et kapkara olur kesemezsin agzında sakız gibi süner. kesilen etten pembemsi sıvı gelmesi normaldir bu etin cig oldugunu gostermez zaten et saatlerce marine ediliyor marine sırasında bile pişer et. yiyemiyorsan gitme kardesım bu tip steakhouselara. yada lokum falan söyle git urfalı kebapcıda köfte ye.
Valla california kebapçıları o yörenin olayı.

Mesela sunum esnasındaki sahne gösterileri, yemeğin yanarlı dönerli gelmesi, ne bileyim medium rare'den tut raw ete kadar hepsinin bulunması vesaire o memlekettin huyuna suyuna göre düzenlenmiş şeyler.

Şimdi, az vakit önce nusret de orada şube açtı. Ne mi oldu? Amerika'daki gurmeler ve yemek basını nusret'i yerden yere vurdu. Çünkü alışmadık g*tte don durmuyor ve sırıtıyor.

Seversiniz, nusret'e ayılıp bayılırsınız bilemem. Ancak kültür farkından doğan bu aşırılık elin amerikanına da yapmacık gelmiş. Üstelik nusret'ten daha iyi hizmet verip de dolar bazında yarı yarıya ucuz olan steakhouseların olduğu bir ülke orası. Paso et tüketiyorlar.

Yani demem o ki, ilk defa steakhouse görmüş ve yemek sırasında "sunum" olayını yeni keşfetmiş tiplere şahane gelen nusret, esasen bu meselenin içine doğmuş ve işi bilen kişilere ise rezalet gelmektedir.

Hayırlı nusretler efendim.
hatalı önerme. nusret çok daha iyi eti, çok daha temiz, çok daha konforlu şartlarda daha pahalıya satıyor. fiyatlarını, tavırlarını eleştirmek mümkün ve hatta haklı lakin böylesi bir kıyasla eşeğin kulağına su kaçırmanın manası yok.

ps: yalnız hangi kaliforniya kebapçısı bedevi sirki formunda sunum yapıyormuş, hiç görmedim duymadım. olsa olsa "tematik" et restoranlarıdır ki öylelerinde masaya eti vampir kılığında bile getirirler.
Amerika'da ki kebapçılar ile (ay pardon, özür dürterim. Gavurca (!) Yazamadım) Türkiye'de ki kebabçıların en meşhur olanı nusret'i karşılaştırmak için ya zırcahil ya da akıl olarak fasfakir olmak gerek.

Ferrari alıp vites koluna tesbih bağlayan veya arabanın bir yerine nazar boncuğu koyan kültür de adı şekli ne olursa olsun kebapçı olursun.
kaç yerde riberyi küfrederken görebilirsiniz lütfen biz parayı bunlar için veriyoruz.
sözlükteki cahilleri görmeme vesile olmuş önermedir. neymiş olayı farklıymış amerikadaki sistemi getirmiş miş miş muş muş.
nusret pahalı falan degil. yani şöyle söyleyeyim evet pahalı ama turkıyede suan hersey pahalı rostoluk dana etinin kilosu 80 tl civarı kasapta.

kimse midpoint pahalı demiyor amk. nusret pahalı adamın fiyatları sehirdeki tanınmıs ve lüks bir restorantla aynı. yani heryer pahalı orası ucuz olamaz bunlar varken.

artı her aksam nusrette yemek yenılmıyor insan 40 yılda 1 özel günlerde gidiyor fiyatlar diger restorantlara gore normal alım gücüne göre ise pahalı. asgari ücretli adamın orda ne işi var zaten? Cok gordum ayı zor getırıyo nusrete gıtmıs bıde ben et sewmem kı kofte yedım dıyo et sevmeyen adam sırf fotograf cekıp ınstaya koymak ıcın oraya gıdıyor adamda sızın gıbı salaklar sayesınde koseyı dondu ıste. Hem eti de urfalı kebapcı ile aynıymıs madem

ulan ne salaksınız adam işin mutfagında cekirdekten yetismiş steakhouse cıkıs yeri olan amerikada calısmıs garsonluk yapmıs nerelerden gelmiş şimdi bu adam gorgusuz ohooo ben amerikada neler gördüm daha iyileri var gitti orda sube actı hiç sevmedi amerikalklar demek nekadar aptalca. adam sanki urfadan amerikaya gitti. vallahi bazen halkın sesi olayım puan toplayayım diye gotu bası dagıtıyosunuz haberiniz yok.

nusrette 4 kez yemek yemiş ama etleri guzel degilmiş neden 4 kere gittin ozaman? bikere gittin begenmedin tamam bitti bidaha gitmezsin.
urfalı kebapçı daha bir yeğdir. kebapçı bizden nusret değildir. kimdi lan o şarkıcı diyordu ya tarabyada uşaklar etilerde bilmem neler diye. biz işçiyiz elbette o bıyıklı ve ocak başında durmaktan suratı esmerleşmiş kebapçı diyecez.
"Tarabyada uşaklar etilerde yumuşaklar" galiba ismail türüt söylemişti. Nusrete kızmıyorum. Hatta baya başarılı buluyorum. Zira Kekleri yolmakta üstüne yok. Bizim yolunacak kazlar kadar bir varidatımız da yok zaten hamdolsun. Bırakın adamı, yolsun kazları.