1. 382.
  '' Birçok ünlü ismi ağırlayan ve dünyanın farklı ülkelerinde şube açarak, “Salt Bae” kimliğiyle şöhret olan Nusret Gökçe, ABD’de çalışanlarıyla davalık oldu.

  Manhattan’daki şubesinde çalışan Mustafa Fteja isimli bir garson, eski patronunun kendisine gelen bahşişlere el koyduğunu iddia etti.

  Manhattan’da başlayan dava sürecinde Fteja, Nusret’in bahşişlere el koyduğunu iddia etti. West 53rd Street’teki Nusr-et şubesinde çalışan Fteja, “Nusret bahşişleri bir ortak havuza atıp daha sonra veriyordu. Fakat bunların yüzde 3’ünü keserek veriyordu. Para havuzundaki para hizmet alanında çalışmayanlara da veriliyordu. Garsonlara verilen para, barista, sushi ustası ve müdürler arasında paylaştırılıyordu” dedi.

  Fteja, müşterilerin bahşişi garsonlara verdiğini söylerken, “Nusret, bahşişleri ödenmeyen ya da daha az aldığından şikayetçi olan garsonları sistematik olarak kovdu. Buna ben de dahilim” diyerek, Nusret’in çalışanları düzenli olarak işten çıkardığını iddia etti. Fteja, Nusret’in zararını karşılamasını isterken, tam olarak ne kadar para istediğine dair bir açıklama yapılmadı.(oda tv. haberi)

  nereli idi arkadaş ,hangi partiye oy veriyordu ?

  aferin,kul hakkı yemek, meziyettir.
  3 -6 ... baris hemen simdi
 2. 383.
  başarılı, helal lan, denilesi yemekçi.

  bahsedilen olay, türkiye'deki bahşiş sistemi. bahşiş kutusu mutfaktakilerle de paylaşılır. çoğunluk yapmaz da yine de yaygın bişi.

  amk conisi, nusreti kotuleyecek başka olay bulamamış da bunu anlatmış. burger king'te bahşiş versek, patron hepsini çalar.
  1 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
 3. 384.
  kul hakkıyla nasıl bir ilgisi var anlamak güç.

  bu tarz konsept satan yerlerde bazen bir masanın bahşişi bir garsonun haftalık ücretine tekabül ediyor.

  adam bahşişi bölüştürüp doğrudan masalarla muhatap olmayanlara da dağıtmış.
  yasak mı? yahut bu bir hak yemek midir?
  başka bir perspektiften bakacak olursak garsondan daha nitelikli ancak arka planda kalan kişilerin de bahşişten yararlanmasını sağlıyor.

  kaldı ki adam taahhüt ettiği ödemeyi geciktirmemiş. belki teamüllere aykırılık var ancak buna da sözleşme serbestisi diyoruz.
  2 ... raduyev
 4. 385.
  Ülkemizde her başarılı olanı, her sivrileni ezmek, kuyusunu kazmak gibi bir huy var. Adam kesinlikle hakediyor çekemeyenlerin kuyruk acısı ne?
  1 ... depozitolupetsise