bugün

gerçekten boş iştir. bana göre öyle en azından. denemedim nusreti çünkü boş beleş instagramcılar gidiyor. ben onun yerine evime yakın steakhouse lara gidiyorum.
Boş değil de pahalı.
Hangi danayı kesersen kes içinden alacağın et aynıdır canım kardeşim. Tat aynı yanii. Sırf “ben nusrete gittim.” Demek için onca para veriyorsunuz yazık.
Eti pişirip iki baharat atıyor al sana bilmem kaç lira hesap.
Dışarıda biri eldivensiz kıyma çekse bidaha ayak basmazsınız dükkanına ama nusretin etleri mıncıklaması kimsenin umrunda olmuyor.
Pahalı mekanı olması, temiz olduğu anlamına gelmiyor.
Diyeceğim o ki ; nusrete gidip maaşımı bırakacağıma, güvendiğim kasaptan alıp ailecek pişirip,yiyip, doymayı tercih ederim.
Herkesin kendi tercihi.
(bkz: şişirilmiş bir balon)
Boş iş bile değil enayiliktir be. Et heryerde aynı, dana heryerde aynı, baharat heryerde aynı, soslar internetten veya hipermarketlerden bulunur, içecek desen fantayı bakkal rıza dayıda bile bulursun. Ee onca fiyat farkını yarım saat oturduğun koltuğa yemeği koyduğun masaya veriyorsun demektir. E o paraya hem et hem yeni masa sandalye alır evinde o ortamı birebir kurabilirsin tek fark etleri nusret şaplaklamaz sen şaplaklarsın.
alaçatı'da 33'lük biraya 30 lira verip, güneş gözlükleriyle birbirlerine 5 metre yakınlıkta hava yapan tiplemeler ile aynı kefede tuttuğum iştir.

ikisi de boş iştir,
gerçekten boş iştir.

şov sadece.
fakir fikriyatıdır..
Paran bolsa veya birileri ısmarlıyorsa yenir. Yoksa evde de aynısını yapıyorum aq.
yalnızca gösterişten ibaret.