1. 97.
  dhkpc'li ya da en azından sempatizanı iki bireyin grevidir. aylardır da açlıktan ölmüyorlar. allah allah yav.
  3 -7 ... asyali praetor
  #37648835 :)
 2. 96.
  pasif direnişleri ahmakça buluyorum. bu iki insanın yaptıkları saçmalık takdir edilmesi gereken bir cesaret örneği gibi pazarlanıyor. neden peki? zor bir işe kalkıştılar diye mi? hindistan'daki kolunu yukarı kaldırıp da yıllarca indirmeyen adam da yapılması zor bir şey yapıyor. ama o adamı bu salaklığı için takdir etmiyorum. hatta kolunu tüm insanlık için bir daha indirmemek üzere kaldırsaydı da yaptığına saçmalık derdim. bu nedenle nuriye ve semih için de aynı şeyi söylüyorum: yaptıkları saçmalık!..

  biliyorum, çogu duygusal tarafından şu an bir cani olarak nitelendim bile ya da benim ak partili olduğumu sanan biri küfredek yazıyı okumayı bıraktı; ama umurum değil. bu açlık grevi saçmalıktan başka bir şey değil.

  vicdansızlığı kesin olarak kanıtlanmış bir adam ve benzer karakteristik özellikler taşıyan sempatizanlarına karşı böylesine çocuksu ve sonuçsuz bir protestoya kalkışmak ahmaklıktan başka bir şey değil. siz kendi kendinize erdoğan'ın size verdiği zarardan daha fazlasını verdiniz. böyle direniş olmaz. öte taraftan, adalet yürüyüşüyle bir başka pasif direnişi kılıçdaroğlu gerçekleştirdi. noldu, yürüdüğüyle kaldı.

  atatürk falan boşuna anadolu'yu falan toplayıp savaş açmış lan. keşke ingilizlere karşı gururlu gururlu yürüyüş başlatarak sizler gibi çok duygusal bünyelerin gözlerini doldursaydı. "paşama bak be nasıl da yürüyor ingilizlere karşı, helal olsun be" diye ağlasaydınız. sonra yürüyüş bitince de ingilizler kemal paşayı sizin protest alkışlarınız eşliğinde tutuklasalardı. mustafa kemal içerde çürürken sizler de ağlayarak "bunun hesabı sorulacak" diye kuru sıkı tehditler savururdunuz.
  hatta askerler boşuna aç aç savaştılar. keşke tüm anadolu oturdukları yerden açlık grevine girselerdi. zaten isteseler de gıda yoktu, çok zor da olmazdı onlar için... düşüncenize arkadaşlar, bütün anadolu emperyalist ingilizlere karşı gururlu gururlu açlık grevi yapıyor. ay glb birazdan hüngür ağlayacağım, bu manzara karşısında göz yaşlarımı tutamam ben ki :(

  he he, çok duygusal he... Allah'tan o insanlar sizin gibi saçmalamadılar da ingilizler topukları götüne vura vura kaçtı gitti.

  gandi ingilizlere karşı tuz yürüşü başlatmıştı. 300 milyon hintli, iki avuç ingiliz zülmüne karşı sadece yürüdü!.. yürüyüş bitince de tutukladılar gandi'yi... bu manzara çoğu insan için duygu yüklü bir cesaret tablosu... he cesaret he...

  bugün mustafa kemal'in partisinin genel başkanı gidip gandi'yi örnek alıp yürüyor, kafayı yersin... bir başkası açlık grevi yapıyor, bir süre insan bu saçmalıkta cesaret arıyor... herkes kafayı yedi ülkede!..
  -1 ... lunarliftoff
  #37583147 :)
 3. 95.
  az yiyin az inandırıcılığınızı kaybediyorsunuz.
  2 -2 ... ertgrlgazi
  #37506841 :)
 4. 94.
  açıktan kim ölmüş abiğ.
  ... bedreddin
  #37506806 :)
 5. 93.
  Inandiriciligini kaybetmis sozde aclik grevidir.

  Bi insan bu kadar ac kalip yasarmi yahu.
  1 -3 ... atechso
  #37503252 :)
 6. 92.
  sonuna kadar haklı bir grevdir. boyun eğip aç kalmaktansa baş kaldırıp aç kalmayı seçen cesur insanlardır bunlar.
  ... sabah 6
  #37484479 :)
 7. 91.
  yaşadığım dönemde yapılmış en sembolik hareketlerden biridir. kendi haklarını, aslında bizim haklarımızı da savunmaktalar. kininizi, küçücük kalbinize sığdırdığınız o kocaman nefretinizi alıp defolun.
  6 -1 ... mordagdangelen
  #37482797 :)
 8. 90.
  hakları için direnenlerin grevidir.

  normalde yazmayacaktım ama dayanamadım. bugün burada haklarını arayan insanlara sövenler yarın devran döndüğünde ve kendi hakları tehlikede olduğunda gelip ağlayacaklar. hatta ağlıyorlar bile. işten haksız çıkartılan insanların hepsi solcu değildi sonuçta. kendi görüşünden insan olunca "ama hakkımız yendi :(((" diyebilen ama karşıt görüşten olunca "umurumuzda değil, terörist la zaten bunlar, hak etmişler" diyen iki yüzlü davarlar var. sürü mensubu olmak zor valla, baksana beyinleri onları terk etmiş.
  9 -2 ... sorgulayan penguen
  #37482609 :)
 9. 89.
  158 gün aç kaldığı halde bir insan ölmüyorsa günde 3 öğün yemek yemek israftır lan.
  4 -4 ... belfastchild
  #37481868 :)
 10. 88.
  nuriye gülmen ve semih özakça nın açlık grevi
  5 -7 ... has kemalist
  #37481841 :)