bugün

fetvalarıyla kadınları iyi açıklayan değerli bir din bilgini.
görsel
islamı çok iyi temsil eden şahıs. peygamberlerinin soyunu kurutan adama hayrandır.
nasa, 2003 yılında araştırma grubuna evreni dolduran hayalet parçacıklar aramaları için 35 milyon dolar fon sağladı.

yıl 2020 ve nurettin yıldız başlığına yazacaklarım bu kadar.
önemli bir din alimidir. rabbim başımızdan eksik etmesin amin.
Önemsiz bir gavattır.
Adam haydar dümenin ilahiyatçı versiyonu. Tek farkı haydar dümen in eli zikinde gezmiyor.
ateistlerin çok sevdiği sözde alimlerden biridir. sebebide kuran'a verdiği zarardır.
biraz tartışmalı bir din adamıdır. suizan etmek istemem fakat din adamı tabiri yerinde midir bilmem.

müzikle ne derdi var yemin ederim bilmiyorum. ama allah'ın bile kesinlikle sorgusuz sualsiz yasak koymadığı bilinen bir şeyden, peygamberin bile laf etmediği bir şeyden musibet olarak bahsetmek kimin haddine diye merak etmekten kendimi alamıyorum. ayrıca islama kalbi ısınmış ve müzikle uğraşan kişilerin durduk yere islamla arasına bir soğukluk katmasına, içine kurt düşürmesine sebep olan kişi acaba bu vebalin altından kalkabilir mi?

ayrıca yayınladığı fetvalarda da dini hüküm bir yana kişisel fikirlerini de araya sokuşturuvermekten hiç geri durmaz.

bazı geri dönüşlerine rastladım sitesinde, bazıları o kadar içten içe kırıcı ki. zaten adam pişman olmuş, ona moral olmak yerine neden bir tekme de sen atıyorsun, dinden uzaklaştırıyorsun?
Çok iyi birisidir. Yüzüne bakın. Yüzü size nasıl birisi olduğunu söyleyecektir. Bembeyaz bir yüzü var.
gençler neden ateist oluyor, deist oluyor?
Dinde bazı hususlarda ruhsat bazı hususlarda azimetle amel edilir. Bu kişinin kendi maddi manevi konumuyla alakalıdır. Bazılarına zor gelir ruhsatla amel eder. Bazıları ise daha katıdır azimeti tavsiye edebilir. Fakat kişi kendi konumuna ve durumuna göre fetvaların her ikisini de inceleyerek hareket eder. ismi zikredilen şahıs ne şekilde fetva vermiş bilmiyorum fakat ana hatlarıyla Konu uzun ve geniş lakin kısaca geçmek icap ederse özetle şöyle denilebilir;

imam Gazalî Hazretleri ise (ihyâ, II/279-81) musikîyi, haram, mekruh ve mubah olmak üzere üç ana başlık altında inceleyerek şöyle der:

Dünya arzusu ve şehvet hisleri ile dolup taşan kimseler için yalnızca bu duyguları tahrik eden sesler haramdır.

Vakitlerinin çoğunu buna veren, meşguliyeti âdet haline getiren kimse için mekruhtur.

Allah sevgisi ile dolup taşan, duyduğu güzel ses kendisinde yalnızca güzel sıfatları tahrik eden kimse için müstehaptır. Tafsilatı için linklere bakabilirsiniz;

https://sorularlaislamiye...ar-ki-sanki-bazen-dunyevi

https://sorularlaislamiye...ve-sarki-soylemek-caiz-mi

https://sorularlaislamiye...laniyolar-konuyla-alakali
Sevilmeme nedeni ehli sünnete tabi oluşundandır.

Yukarıda sevgili yazar müzikten dem vurmuş.
Evet efendim müzik konusunda dinimiz çalgı cengiyi yasaklamıştır. Sebebi harama teşvik nefsi harekete geçirmekten geçer.
He buna uyarsın uymazsin, ama inkar etmek küfre düşer dikkat etmek gerekir.
Şu dönemde ki müziklerin ise %99'u nefsi harekete geçirir ve harama iten sözler mevcuttur.

Bunu dile getiren kişiler ise, 'Müslümanım' diyorsanız ehli sünnet kişileri öcü gibi tanıtmaktan vazgeçin..
Keşke ortaçağda yasasaydı.
görsel