bugün

dinci olmayan kesimden çok dinci kesim arasında yaygın olan bir olgudur. sebepleri değişmekle birlikte nurcuların en belirgin özelliği olan adam kayırmacılık, cemaatçilik politikalarının dışında kalan diğer islamcıların bu durumdan her halukarda mağdur olmaları neticesinde oluşur. zira kariyerleri, bilgi birikimleri her ne olur ise olsun nurcu olmadıkları sürece yeşil sermayede umduklarıı bulamayan nurcu olmayan islamcıların piyasada herhangi bir şirkette çalışma şansları da mevcut değildir. bu yüzden dir ki kendilerinin bu girdabin içinde olma sebebi olarak haklı olarak dinci kardeşleri nurcuları görürler. esnaf eger islamcı ise nurcu olmak zorundadır zira aksi taktirde müşteri bulması biraz zordur, sohbetlere katılıp cemaate bağışta bulunmayan, bir nurcu evi geçindirmeyen yeşil sermaye esnafının vay halinedir.
aslında kardeşler eşittirler ama nurcular biraz daha eşittirler.
aslolan hangi okulu bitirip kaç yıl çalıştığın neyi bildiğin neler yaptığın, neyi hangi kalitede uretip hangi fiyata sattığın veya çayının tadının nasıl olduğu değil, kaç sohbete gidip risalei nuru ne kadar okuduğundur.
nur cemaati'nin kastedildiği, fethullah gulen'in önderlik ettiği cemaatten nefret etmenin nedenlerinin sorgulandığı başlık.
fethullah gülen adında evanjelistlerin emrinde bir liderleri olması ve bunların halkın dini duygularını sömürerek ülkelerine ihanet etmeleri.
(bkz: tesettür giyim mağazı sahibi yahudi)
dini kullanarak birbirlerini desteklemeleri ve giderek kadrolaşmaları.
kendine müslüman olmaları.
fethullah gülene tapmaları.
kadın adam olmaları.
çok zor provoke ediliyor olmalarındandır. genelde bu yüzden sevilmezler.
nurcu olmaları.
şeref yoksunu olmaları.
kendileri olamayıp bir şeyci olmaları. Yine de nefret etmek için belli bir enerji gerekir; ama onlar bir şeyci olduğundan kendileri değildir ve nefret etmeye harcayacağınız enerjiyi hak etmezler. o zaman Onlar için tarkan'dan gelsin:

(bkz: başkası olma kendin ol)
devletin içinde devlet kurmalarıdır.
mesela bir örnek vereyim bende dinime bağlı biriyimdir ama bende gıcık olurum sadece kendi görüşlerinin doğru olduğuna inanırlar.
mesela;bugün okulumuza ahmet ümit isimli muhteşem bir yazar geldi (aynı zamanda kendisinin solcu[komünist yani] olduğunu öğrendim) fotograf çekilmek için bütün hocalar çağırıldı fakat 3-4 nurcu daha doğrusu femci fettuhlahçı hocalarımız bu kişi ile aynı karede olmak istemediler en bariz örneği diyebilirim hatta bu hocalardan birisi arkadaşıma "kitaplarını okuduktan sonra çöpe atın diyeceğim fakat çöpe yazık olur." dedi. kendi fikirlerini benimsetmeye çalışmaları beni sinir ediyor sürekli bize internetle televizyonla aranızı kesin diyorlar günahmış, he bu arada okulumuzun ismi "ibn-i sina lisesi"dir herkes duysun ne aşşağılık bi lisede okuduğumu...(daha anlatacak o kadar çok şey varki ne okumaktan sıkılırsınız ne de ben yazmaktan emin olun)...
nurları pahalıdan satıyorlar...
ahmet şafak ın şarkısındaki 'imamız dediniz dinden ettiniz' sözünün içini tam anlamıyla doldurmaları.
bir sayfada 4 koca yıl devirmiş başlık.

yeter lan, hortlata hortlata bir hal oldunuz başlıkları. deja-vu gibi amk, sıkıldım.
gerçekleri kabullenmekten korkmaları, gün gibi ortada olan şeyleri pişkin bir şekilde görmezden gelmeleri. ve bunu yaparlarken yüzlerinin bile kızarmaması...

bir tek onların görüşlerinin doğru olması ve başkalarının görüşlerini "hııııı" diyerek aşağılar gibi dinlemeleri.
üstüne üstlük hiçbir şey bilmemelerine ve çoğu şeye körü körüne biat kültürüyle bağlı olmalarına rağmen.
nursuz olmaları...
normal bir vatandaşa göre daha fazla imkana sahip olmaları.
Dini kullanarak kendi ideolojisini yaymaya çalışması ve dinden soğutması.
kumaş pantolon giymeleri, badem bıyık bırakmaları, mübarek kelimesini her cümlenin otun da bokun da kullanmaları.
güçlü olanın yanında olmaları nefret etmek için en önemli sebeptir.bugün akpartiyi destekliyorlar, dün süleyman demirel ve eceviti desteklemişlerdi, yarın olmazda hani ihtimal üzerinden konuşuyoruz, chp güçlü olsa onu bile desteklerler. ama yok lan chp güçlü olmaz ki söyleyince bile komik geliyor insana.
ateist ve komünist olmanız sizin için yeterli sebeplerdir.
kendilerini tipsizleştirmek için ellerinden geleni yapmaları.
"allah rızası için" yalanına sığınarak yaptıkları herşeyi (buna kul hakkı yemek ve iftira atmak da dahil) mübah kabul etmeleri.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar