1. 1.
  Bilinen gerçek.
  6 -2 ... atanamayan tarihci
 2. 2.
  nurcular fetöcü olmayabilir, ama sorumlulukları yok demek değildir, içlerinden böyle bir oluşum çıkmış ise ve buna sessiz kalmışlarsa eğer sonuna kadar suçludurlar.
  zulüm karşısında sessiz kalan da zalimdir.
  3 -2 ... kotubocek
 3. 3.
  öncelikle nurcular risale demekle allah'a eş koşmaktalar.
  bu bakımdan bir sapıklıkları mevcut, lakin fetöcü değillerdir.

  fetoş din sömürüsüne ilk başladığında isim yapabilmek için bu kalabalık nurcu kitleye yanaşmış, onlardanmış gibi görünmüş, sonra isim yapıp belli bir cemaati oluşunca onlara şut çekmiştir.

  edit: kendilerine, allah'ın bizler için seçtiği "müslüman" kimliğinden başka kimlik (nurcu) yakıştırdıkları için ayrıca bölücüdürler ve bundan vazgeçmezlerse müslümanlıktan çıkmak üzeredirler.
  1 -2 ... cilveloy nanayda
 4. 4.
  Nur grubu birkaç kola ayrılmışlardır. Fetöcüler de bu kollardan biridir. O yüzden her fetöcü nurcudur ancaj her nurcu fetöcü değildir.
  2 -3 ... rehitu
 5. 5.
  Değildir kardeş fetönün rakibi fetöden farksız yapılanmadır nurcular.
  1 -2 ... shizi
 6. 6.
  Nurcuların çoğu grubu fetoyu hiçbir zaman sevmemiş desteklememiştir. Çünkü Bediüzzaman ı kullanmıştır feto grubu. Ve dinler arası diyalog dolayı çıktığı andan itibaren çoğu nurcu gruplar bunları tekfir bile etmiştir. Önemli sebeplerden biriside nurlar sadeleştirme adıyla kendi yazılarını serpiştirmesidir. Bunlardan dolayı nurcular onu hiçbir zaman nurcu olarak görmemiştir. Zaten zamanın diyanet işleri başkanı Mehmet görmez, Nurcular ile fetoyu aynı tutmak faciadır diyerek resmi bir açıklama yapmıştır.
  2 -4 ... hafizizim
 7. 7.
  Nurcu fetocudur fetocu nurcudur hep birbirlerine destek olmuşlardır.
  2 -3 ... vexillarius of theodopolis
 8. 8.
  kaynağı fazla soğukta bırakma ortadan çatlatırsın ikiye.
  olmayan bişedir.
  1 -4 ... hayat guzel
 9. 9.
  bir hakikat. nur cemaati, fethullahçı çetenin devleti ele geçirme sürecinde referansı olmuştur.
  2 -2 ... bonjur desene ulan
 10. 10.
  fetonun ortaya çıkmasında risaleci pisliklerde sorumludur onlara hep referans ve destek olmuşlardır. Nurcular fetosuz feto nurcusuz yapamaz.
  3 -2 ... vexillarius of theodopolis