bugün

(bkz: stockholm sendromu)...
fatih ürek : peki ya ben?
el cevab : sen nurtopu ol.
fatih ürek : oy yerim...
6 yıl önce şahsıma yapılmış teklif. "yok olm ben gelemem" deyip elimin tersiyle ittiğime acayip pişmanım. şimdiye eyalet imamı olmuştum lan. hatta o dönem giren bir arkadaşım yedi köyün imamı gibi bir şey oldu. bu nasıl bir hiyerarşidir arkadaş!
"ver de kurtul" seçeneğinden bile sonra gelir benim için.
nur cemaatine mensup olmayan biri olarak söylüyorum bu lafları.

cemaatin içini, "insan söğüşleme alanı" olarak düşünen insanların yanılgısıdır.

içerideki yardımlaşma ve dayanışmayı bilmeden atıp tutmak ahlaksızlıktır. içeriden birinin mobilyaya ihtiyacı olsa mobilyacı mobilyacı dolaşmaz. cemaatten birine gider. bir başka kişinin başka bir şeye ihtiyacı olsa yine cemaat içinden biri sayesinde işini görür. kendi içinde cumhuriyet yani.

birinin paraya ihtiyacı mı var? faizsiz finans sistemi devreye giriyor. tefecilik yok. faiz yok. allah rızası var. her gün başına borcumu öde diye dikilen yok. karşında, "senin duan yeter kardeşim." diyerek en rahat zamanda ödetmeye çalışan bir alacaklı var.

nurcu olup kurtulsak mı ne?
kişi kendinden bilir işi diyen atalarımızın yine yanılmadığını gösteriyor. eğer nickim "ergenekon1071" olsaydı en sığ şekilde ben savunurdum bunu ama kapan kapmış arkadaş. bu zihniyite ne desen anlamaz.
4 köy ve 2 mahalle imamı olan arkadaşın bizzat bu yollara sadece ders çalışmaya gidiyoruz diye girmiş olması aldığı maaşın yarısı/kendi tercih hakkı yok bu arada) direkt havuza akmak zorunda yetmeyen bir fiil çalıştırılarak yandaş toplamak zorunda bırakılan sonunda ise yerine bakacak daha iyi biri bulununca tekmeyi yemesiyle biten bir hiyerarşidir. Arada nokta koymadım.Uzun cümleler kurdum.Çünkü genel taktikdir bu. Konuyu açtığınız noktadan başka bir noktaya çekmekte kullanılır çoğu kez. Amatörler ve çok uzmanlar tarafından kullanılır ama kurt mu kuzumu gözünüzü açtığınızda kendinizi nerede bulunca anlarsınız ancak.Hiyarerşiye saygımız sonsuz.ASKERDE BiLE BU KADAR SAĞLAM DEĞiL:inanmıyorsanız bir yıl takılın en fazla sızıntı aboneliği ! yıllık gazete masrafı çıkacaktır
güncel Önemli Başlıklar