bugün

Sempatik sunucudur.
tam 32 yıldır gezelim görelim programını sunan ekranların eskimeyen yüzü ablamız. Kendisine saygım sonsuz.

görsel
yılların eskitemediği efsane. adımı bildiğim günden beri ekranda. zaten ben doğmadan başlamış programa. herhalde allah gecinden versin ama nerede ölürse oraya defnedilir galiba. alanında benzer programlar yapılsa da yeri ayrıdır. bir de yıllardır tanıtım jeneriği hiç değişmez. o öküzün ardında çift süren amca belki öleli yıllar oldu ama jeneriklerde çıkıyor.
saçı başı dağınık makyajsız pragram yaptığı için kendisini eleştirenlere "köy meydanında röfleli saçlarla dolaşılmazki" diye cevap veren televiyon klasiği kişilik.
modern evliya çelebi.
sadece gezelim görelim ile yetinmeyip, bulduğumuzu yiyelim anlayışıyla hareket eden,gerçek sevgiyi,saygıyı hak eden program yapımcısı hatun.
değişmeyen samimi ve sıcak tutumuyla, yıllardır program yapan kişidir. gezelim görelim programının yapımcısı ve sunucusudur. eşi kadir yılmaz da aynı programda yönetmendir. çekim için gittiği yerlerde hemen her kesimden insanın sevdiği ve saydığı insandır.

kendisi ile igili pakize suda'nın bir yazısınıda söyledikleri:

"Benim söz etmek istediğim başka bir program var.

Yıllardır sessiz sedasız sürmekte olan bir program.

Gezelim Görelim.

Şu televizyon aleminde en çok kimi beğeniyorsunuz diye sorsalar hiç tereddütsüz Nuray Yılmaz derim.

Sesini çatlatarak konuşmasına,

kahkahalarına,

kocasınınkini giymiş gibi duran kazaklarına...

Reha Muhtarvari sorularına,

Nereden nasıl görünürüm diye hiçbir endişe taşımamasına...

Hayranım, hayranım, hayranım.

Gözümü, ruhumu dinlendiriyor Nuray Yılmaz. Kutu bebeklerinden bezdik artık.

Bu hengámenin dışında, kendilerini reyting telaşına falan kaptırmadan, iddiasız, koca koca bütçeler, kadrolar olmadan, neredeyse bir karı bir koca götürüyorlar işi. Başarılarının sırrı da budur belki.

Biraz önce TRT-Int'te bir programlarının tekrarını seyrederken, dayanamadım aldım kalemi elime.

Nuray Yılmaz ve Kadir Yılmaz'ı, bütün ekibi ve TRT'yi tebrik ediyorum. Biraz geç oldu ama...

Aman lütfen kalkmasın bu program. Gözünü seveyim TRT."
23 yıldır trt' de yayınlanan gezelim görelim adlı programı büyük bir özveriyle sunan, her daim pantolon giyen başarılı bir programcı
(bkz: gezelim görelim)
güncel Önemli Başlıklar