1. 1.
  zina eden bir erkek, zina eden veya müşrik bir kadından başkasıyla birlikte olmuş olmaz. zina eden bir kadın da, zina eden veya müşrik bir erkekten başkası ile birlikte olmuş olmaz. böyle bir şey iman edenlere yasaklanmıştır.

  nur suresi, 3. ayet.

  --
  not: bu durumda kurtulan yok sanırım.
  zorunlu edit: ihsan eliaçık'ın yaşayan kuran adlı kitabından alınmıştır.
  3 ... konkordato
 2. 2.
  Evet o mana da çıkar. Yanisi şu; Zaten eğer çaktırmadan bile pisliğe bulaştıysan, ruhun duymasa bile evleneceğin kişi zilletin kenarlarında dahi olsa gezinmiş olur ve bunun sebebi de sensin. işte o yüzden başka bir ayette de "sakın yaklaşmayın" diye emrediliyor. Hadisi şerifte de "siz iffetli olun ki eşleriniz de iffetli olsunlar" buyuruluyor. Millet bunu sadece evlendikten sonra zannediyor. Handikap burada. Oysa ki cenabı hakk zamandan ve mekandan münezzeh. Evveliyatını bilmiyor mu? Gayet iyi biliyor. O halde senin Kaderin ameline bağlı. Bilip bilmediğin, Farkında olup olmadığın amelinin karşılığını değiştirmeyecektir. Amelini düzgün tutmazsan, başına gelene sakın ağlama. Hüküm budur. Yapacak bir şey yok. Bundan kaçış da yok. Ne demiş? "Uz dur çok yaşa".
  2 ... gazeloglu
 3. 3.
  benim bu ayetten anladığım toplumumuzda sıkça yapılan, içkisi kumarı boku püsürü olan, akşam kimle yattığı sabah kimle kalktığı belli olmayan erkekleri ailelerin ideal damatmış gibi palazlayıp, tırnak içinde durulsun diye düzgün bir kızla evlendirmeye çalışmasının yasak olmasıdır.

  bekaret bekaret diyoruz ya, bakir olmayan erkeğin bakire kız istemesinin yersizliğine işaret ediyor.
  4 ... raduyev
 4. 4.
  raduyev son noktayı koymuş. teşekkür ederiz.
  1 ... konkordato
 5. 5.
  Farz kılınmış bir surenin ilk üçüncü ayeti. Maalesef Nur 31 kadar meşhur değildir. Genellikle türlü bahanelerle etkisiz hale getirilir. Nur suresi 26. Ayette açıklanmıştır. Çünkü temiz erkek/kadınlar temizler içindir. Hem zina yapan kişi evlendiği kişiye zührevi hastalık bulaştırır. Temizi de kirletir. Tıbben ve kanunen de onlarla evlenmek yasak.
  ... selia