1. 1.
  ne hikmetse milyonlarca birbirine düşman, ekolojik savaşın parçası hayvan, nuh'un gemisinde birbirini yememiş. tabii milyonlarca hayvan türü bir gemiye nasıl sığmış o da ayrı bir fantazya.

  aptalsavar:

  şimdi allah'ın hikmeti diyecekler. peşin cevap: allah türlerin birbirini yememesi için gücünü kullandı da, niye direk dağa taşımadı acaba? nuh'a eziyet olsun diye herhalde.

  Edit :
  sorsan dindarım derler. aqmun malları. hiçbirinizden bir cacık olmaz. işin aslını anlatıyorum:

  bu sembolik bir anlatımdır. gemi inanç gemisidir. inanç gemisine binen hangi ırktan, türden olursa olsun kurtulur. inancı olmayan ise helak olur. nuh pirdir. kişileri gemiye alır ve kurtarır. pirsiz, kaptansız yol gidilmez. hayvan gemiyi süremez. yani inancı henüz tamamlanmamış kişi doğru yolu bulamaz. dağ ise nefistir. ona çarpan paramparça olur. kişinin onu yenmesi gerekir vesaire...

  bu anlatının anlamı budur. ama zavallı şeriatçiler bunu çözemez, sizin gibi saçmalar. hadi yallah şimdi.
  2 -14 ... kalemistik
 2. 2.
  cunku bu sadece nuh ile tanri arasinda bir anlasmaydi.
  1 -1 ... arxaggelou
 3. 3.
  belki kafeste gittiler aq.
  5 -1 ... kazangap
 4. 4.
  mistik konulara bilimsel bakış açısıyla yaklaşmak bir seçimdir. Bunu seçmeyen dinli, seçen dinsiz ilan edilir. bu mesele, yani dine akılcı yaklaşma/-mama işini kastediyorum, insalığın en büyük ikilemlerinden biridir. dolayısıyla birbirini saygıyla eleştirmesi gerekir iki tarafın da.
  ... feynman x
 5. 5.
  Hayvanlar insanlara nazaran çok usludur. Rabbimiz eğer onların bir kısmını insanların emrine vermemiş olsaydı ne atlar ne inekler ne diğerleri ehlileştirilemez, evcilleştirilemez ve kendilerinden istifade edilemezdi. Bu hikmeti düşünmüyorlar da kalkmışlar nuhun gemisindeki hayvanları sorguluyorlar. Sebepler onca kuvvetliydi de madem kızıldenizin kenarında binlerce yıl önce boğulduğu haber verilen firavunun cesedi ne arıyordu? Neden çürümedi o ceset? Hemde mumyalanmadığı halde. işte hz nuh a.s.'ın cenabı hakktan bildirdiği dine iman etmeyip alay eden o zamanın kafirleri de yağmurlar yağmaya yer gök kaynayıp Tufan kopmaya başlayınca kaçacak delik bulamadılar. Halbuki tıpkı sizin gibi alay ediyorlardı. Firavunda sizin gibi inkar ediyordu. Sonra ne mi oldu? Ne olacak hepsi birden helâk oldu. Yalnız geberip giderken alay edemediler. Sonları çok acıklı oldu.
  5 -1 ... gazeloglu
 6. 6.
  Tufan öncesi sessiZlikti belliki de..
  Yüce yaradan Hayvanlara sezgi gücü vermiş değil mi? Bakın afeti insandan önceden Seziyorlar. Neden sanıyorsun Gemiyi ilk terkeden fare? Belki de gemiye binen ilk hayvan idi fare.
  -1 ... judas
 7. 7.
  Uydurulan kılïflara bak amk ahahahaha. Olm siz de biliyorsunuz. Sizin din tam saçmalık. G*tünüz yiyorsa açıp 2 sayfa kuran meali okuyun. Korkuyorsunuz.
  1 ... arthur prado
 8. 8.
  milyonlarcasının toplandığına inanıyorsun da!!!

  hayvanlar aleminin her sınıfından bir çift almış, tufandan sonra onları doğaya salmış, onlar da çoğalmış ve çevrelerine göre evrimleşmiştir. nasıl?
  2 ... anonim evre
 9. 9.
  taa güney kutbundan gelen iki penguen muhtemelen külçe gibi yatmıştır yorgunluktan, sıkıtı çıkarmaya takatleri kalmamıştır.
  1 -2 ... noxeca
 10. 10.
  Bir de allah insanlara kızıyor tufan çıkartıyor. Hayvanların suçu ne aq? Onlar niye ölüyorda sadece birer çifti hayatta kalıyor?
  1 -1 ... kalemistik