bugün

görsel
nolmuş ölmüş mü?
doktor rolü de oynamıştır. (bkz: #43444227)
sanatçıların milliyeti yoktur.
Filiz akın nezdinde acaba kime öğretiyor diye merak edilendir.
Filiz Akın'a Instagram kullanmayı öğretiyor *

https://twitter.com/BSM_T...tatus/1138067370575110144
eski türk filmlerinin tonton amcası. ermeni asıllı türk vatandaşı. türk sinemasının kaybettiği değerlerden.
Kirpiklerinde bir çiğ tanesi olsam
Ansan o bahçeyi, rüzgârı çağırsan
Mevsim suluboya olsa
Günlerden mercan
işte sanki o an
Nubar Terziyan sırtımı okşar
Eski filmler hâlâ o bahçede
Siyah beyaz ağlar.

Ermeni asıllı hemşehrim Türkiye cumhuriyeti vatandaşı aynı zamanda Tiyatrocu ve oyuncu Nuber Terziyan'ı rahmetle anıyorum ve bu güzel değerin bir zamanlar bu gün doğmuş olmasıyla tekrar gülüyor gözlerimin içi. iyi ki doğmuşsun Nuber Terziyan .
al yanaklı,sevimli amca.yeşilçam'da rıza tüzün ile hayat bulmuş sinema üstadımız. Nurlar içinde yatsın.

Ekleme:
bu rolde belki de ilk ve son kez kötü adamı canlandırmış.
http://www.youtube.com/watch?v=33UmHaWTyno
iyi yürekli aile reisi rolleriyle geniş kitlelerce tanınan ve 446 filmde rol alan yeşilçam oyuncusu. 14 Ocak 1994 TE 85 YAŞINDA hayatını kaybetmiştir.
Türk filmlerinin aile hekimi. Ulan her fakir hastaya ilaç diye pirzola yazdın, muz yazdın... Ayıp sana!
1909 doğumlu türk sinemasında 400 den fazla filmde rol alan ermeni oyuncu.Genellikle yan rollerde rol aldı.
görsel
Çocukluğumun ak saçlı tonton dedesi. Kah fabrikator olurdu kah Bahçıvan.
(bkz: fabrikatör nubar bey)
görsel
iletişim yayınlarından çıkan "ne idim ne oldum" isimli eserin yazarı olan oyuncu. Pek çok noktada ve kişi tarafından "gerçek bir istanbul beyefendisi" diye tanımlanmış bir emekçidir. Biyografisini okuduğunuz zaman ilk göreceğiniz şey "naif" tavrı olacaktır. Çünkü kitapta kesinlikle ayhan ışık, türkan şoray vs... değil de doğrudan kendi hayatının o minik detayları anlatılır.
gerçek adı nubar alyanak'tır, sinemada nubar terziyan olarak bilinir, yeşilçamın tonton dedesidir, ermeni asıllıdır, toprağı bol olsun.
tonton dededir. rahmetle anılası oyuncudur.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
yeşilçam'ın aksakallı, nur yüzlü dedesi.
yıllarca kendi sesiyle oynamamış, çoğunlukla rıza tüzün tarafından seslendirilmiştir. kendi sesiyle oynadığı tek film olan, aşk filmlerinin unutulmaz yönetmeni filminde, ermeni şivesi çok net belli olmaktadır.
Dün gece rüyamda gördüm nur yüzünden midir nedir..Dünyanın En tatlı dedesi. Allah rahmet eylesin.
on numara tatlı insan, ermeniymiş yahudiymiş bilmem neymiş bunlar eskiden önemsizmiş. ama eskidenmiş.
güncel Önemli Başlıklar