bugün

ntv genel müdürü cem aydın, iktidarın baskısı sonucu değil yeni formata uymadığı için yollarımızı ayırdık demiş.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25233256/#storycontinued

(bkz: tatmin oldum) diyemeyeceğim.
yeni sezonda ona uygun bir program yoktu gibisinden bir bahane öne sürülmüştür.

(bkz: tabi yersen)
ntv nin akp zihniyetine yakınlaşması ile açıklanabilir.
ntv'nin de format kanalı olma yolunda hızla ilerlediğini gösterir.

(bkz: formatted by akp)
amberin zaman in yazisi. ve banu guven in tayyip erdogan a mektubu.
http://www.haberturk.com/...uvenin-cignenemeyen-onuru
akabinde banu güven, bop eşbaşkanı başbakana şikayet mektubu göndermiştir. mektubun sonunda kralım çok yaşa dememiştir ancak biz anlamışızdır.
oldukça sevindiğim olay. zira banu güven'in ntvdeki - eski- programı (bkz: banu güven ile artı) akp karşıtlığını fazlaca güden bir program değildi. fazlaca derken kovulmasına neden olacak kadar demek istiyorum. kovulmasına sevinmeme gelince; son zamanlarda - devamlı takip edenler bilir- programında insanın televizyona bir daha bakmamasını isteyecek kadar kürt propagandası yaptığı ortadaydı. çoğu zaman sinirlenerek kumandayı elimden fırlattığımı hatırlıyorum.
- avni özgürel* ile öcalan * için ev hapsi olabilir mi şeklinde götten bi konu konuşmuşlardı ve banu güven hanımefendisi buna oldukça sıcak bakıyordu.
- dağın ardına bakmak isimli kitabıyla pkk sempatizanlığını yaymaya çalışan bejan maturu da programına konuk etti. buyrun izleyin: http://www.timas.com.tr/I...jan-matur-Banu-Guven.aspx
- ve daha aklıma gelip de yazmaya üşendiğim ' banu güven ile kürtçülük' zamanları..
- bir medya yüzü olarak harika olduğunu da düşünmüyorum açıkçası.

ve akpnin bu olay hakkında pek yorum yapmamasına gelince;
- terör olayları üzerine akp tabanındaki milliyetçi/muhafazakar kesimi yatıştırmaya çalıştırmaktadır.
- herkes bilir ki, kürt kışkırtıcılığını ve terör sorununu bu noktaya getiren en büyük iç odak bdp ile birlikte akpdir.
- tabanı yatıştırma amacıyla akp medya ve kamuoyu önünde kendi yarattıkları ' kürt hareketi' oluşumuna karşı bir tavır almıştır. ve tabi ki bu tavırda samimi olmadıkları da açıktır.

özet geç editi: banu güven'in ntvden gitmesi iyi olmuştur. kürt yanlısı bir haberciye ihtiyaçları yok.
nizamıcediti: ha, ntv çok mu tarafsız. cevabım: eh işte hocu. çaktırmamaya çalışıyorlar en azından.

ve 'akp attırdı bu kadını işten, üzüldüm' demeden önce lütfen banu güven hakkında iyi bir araştırma yapın, programlarını izleyin.
eğer bu olay geçen yaz olsaydı, düzenli bir ntv izleyicisi olarak bu duruma çok üzülürdüm. zira her gün giydiği takımlara, baklava desenli çoraplarına, değişmeyen saç stiline olan merakımdan ve başbakanın karşısında bacak bacak üstüne atıp kendine güvenerek sorular sorabilmesinden etkilendiğim için her akşam 6.30 da televizyon karşısındaki yerimi alırdım. ama bu sene kendisinin değişen tavırları, bağlanan insanlara karşı olan tutumu, her şeyi ben bilirim havalarında olması, haberlere se tonuyla taraf olması ve ntv nin akp ye doğru kayan çizgisinde ilerlemesi nedeniyle kendisinden feci halde soğudum ve o dişlerine rağmen can dündar ın ana habere geçmesine çok sevindim şahsen. ntv nin kendisini şutlamasına da çok sevindim. bi de başbakana mektup yazıp ben ntv ye 14 yıl emek verdim diyo ama ntv nin kendisine verdiği emekleri (götünün iyice kalkmasına sebep olsa da), görmezden gelip abuk sabuk demeçler veriyo. ohh iyi oldu, geç bile kaldı ntv.
ntv'nin büyük ihtimal ile rotasını değiştirmesiyle ilgilidir. Baskılar bizi yıldıramaz sözünün karşıtını uygulayan televizyon kanalıdır da denebilir.
sevdiğim bi kadında ama niye bu kadar yaygara oldu anlamadım.
sonunda gerçekleşmiş hadisedir. zaten kendisinin beceriksizliği artık sırıtmaktaydı. hatta çokça yayına kafası iyiyken çıkmış olmasından şüphelendim. devamlı ağzının dolanması yetmiyormuş gibi son zamanlarda bi de kendisine program yaptırmışlardı. yaşanan siyasi gerilimlerden haberim yok. ancak tarafsız bir izleyici olarak şunu söyleyebilirim ki, kendisi katlanılmazdı.
(bkz: arkasında israil var) *
(bkz: ntv nin artık yandaş medya olması)
aynı ntv banu güven yılın gazetecisi seçildiğinde de manşetlerinden düşürmemişti...
banu güven'i maddi veya manevi açıdan etkileyeceğine inanmadığım olaydır.
demokrasinin en önemli elementlerinden birisi olan basın özgürlüğünün bu ülke de olmadığını ve sözde ileri demokrasimizin ülke de geldiği noktayı betimleyen olay. bir de hükümet basına karışmıyor, basın çok özgür falan diyorlar ya hani, bu ne?
başbakan ntv de seçim öncesindeki açık oturumda reklama girmek isteyen sunucuya 'sizin patronların paraya ihtiyacı var mı ki?' diye sorarak
tetiğe basması ile başlayan değişim sürecinin ilk adımı. sonrası malum.
'renkler hızla kirleniyordu ve önceliği beyaza verdiler' hesabı.
şaşırtmamıştır.
rengi, cinsi belli olmayan kişilerin haddini aşan konulara kendi beyincikleriyle yorum getirmesi sonucu patronları tarafından işine son verilmesi olayıdır. banu güven kimdir? kürtçü mü? terörist başının gizli avukatı mı? ya da başbakan yalakası mı? bilen bana da bir anlatsın bıktık bu bukalemun tv cilerden. acaba bebek katiline ev hapsi verilebilir miydi sorusunu hangi gazetecilikle ya da hangi insanlıkla sormuştur öcalana selam eden Vedat Türkaliye. canına kastetmiş, sevdiklerini, akrabalarını, eşini, çocuğunu öldüren bir caniyi alsın ve brükseldeki evinde beslesin bakalım var mı o ... kendisinde.
banu güven'in disk genel başkanı olarak sahalara dönüşünü bekleten 'kısa veda/yeni bir başlangıç' tetikleyicisi olmasını beklediğim eylem.
güncel Önemli Başlıklar