1. 1.
  https://www.ntv.com.tr/vi...si,6pDLBdyM4kiqiyvVmNkhtQ

  yıl 2011: ataköy sahili'nin halk açılacağını; fuar, müze, kültür merkezi, otel, rezidans ve yürüyüş parkuru yapılacağını duyuran haber.

  yıl 2020 ataköy sahili: https://www.google.com/se...=610#imgrc=kAz3LxWEnZ7uOM:

  yakinen bildiğim için söyleyeyim; bu rezidanslarda paso araplar kalıyor. kıyı kanununun ebesini sike sike bu kaçıncı yapı? bu ülkede anayasayı takan var mı?
  soruları kendiniz cevaplayın.
  10 ... muhendis tarihci
 2. 2.
  burayı iyi bilen biriyim istanbul'un ilk disco'su (bir anlamda ) burada idi,. (1975'de yandı)

  tüm sahil ataköy tatil köyü (mavi marmara restoranı**) adı onlarca yıl altında süleyman demirel'in babalığı olduğu yafes öztürk'e (demirel evladım derdi) peşkeş çekildi yetmedi yine yıllarca biri resmi üçü(3) imam nikahlı *** eşi bedavadan buralardan sebeplendi milyonlarca lira kazandılar.
  restoranların bulunduğu kesim buluşma ve muhabbet tellallarının mekanıydı .
  gece-gündüz motel kısmı umumhane gibi işlerdi iki katlı moteli kompleksinin odaları pezevenkler için cennetti 24 saate bir oda 4-5 kez müşteri bulurdu ,ne polis girebilirdi ne savcı.

  ** mavi marmara 5 bin kişilikti istanbul'un en büyük mekanı idi.kumarhane ,benzinlik cabası.
  ***ünlü şarkısı hülya süer 'de imam nikahlı eşi idi yafes öztürk'ün
  ..
  anlayacağınız o sahiller hiç bir zaman halka açık değildi parası olan düdüğü çardı fark var şimdi ki binalar yüksek o kadar.denize falan girilmezdi ayamama dersinin çıkışı bu bölgede idi denize bok akardı atıklarla birlikte .(şimdiki hali denir bilemem )

  evet yani eskiden şahtı şimdi şahbaz oldu..

  not; yafes öztürk süleyman demirel'in mafya aracısı idi demirel tüm pis işlerini yafes 'e bildirir o da gerekeni yapardı .
  ( (bkz: osman nuri tepe cinayeti)

  "Ayko Oteli sahibi Ali Tepe, Noter'e tevdi ettiği ifadesinde diyor ki: Kardeşim, Nazmiye Demirel'in yakın dostu olduğu için öldürüldü.") nazlı ılıcak yazısı-5701/2008-demirel-günaydın kavgası) )
  3 ... baris hemen simdi
 3. 3.
  yafesin gasp ettiği yerleri fetocu hakimlerle (1nci ve 2nci derece tarihi eser ilan edip) alıp, daha sonra akepenin otlağına çevirdiler.

  evet yasef mafyavari oraya konmuştu, akepe ise 'halka hizmet' için oraları yandaşa yağmalattı ve artık geri dönüşüde yok.
  ... narcomedian
 4. 4.
  Devletin mali deniz kenarı yemeyen keriz.
  1 ... atlant isten gelenadam
 5. 5.
  eskiden yinede bir şekilde dönüşü vardı bazı olayların tabi dönemin durumu ama kafa aynı kafa halkın malına çökme.

  alenen.
  örneğin eminönü(şimdi fatih) sirkeci sahili çakıl gazinosu olayı. şehmus şerbetçi eski seyyar çaycı sonra mafya sonrası gazino sahibi.(öldükten sonra hanımı türken şerbetçi oturdu tahta)

  sirkecide ki topkapı sarayının tam altında ki (sahil ) koca parkı gasp edip dev bir tesise dönüştüren zihniyet.

  400 kişilik lüks gazino binası, idari binalar ,sahilde restoran, kahvehane, çay bahçesi ,büfe bunların hepsi devletin,belediyenin mülkiyetinde ki halka açık parkta yapılmış halktan biri sahilde 10 dakika oturup çay içmese kovulurdu özel güvenlik marifeti ile.

  çırağan sarayı da aynı aslında eskiden yerinde beşiktaş takımının (bjk) şeref stadı ve sonrası halka açık dev bir havuz vardı saray harabe halinde idi ama yinede halk bir şekilde yararlanırdı sonra araplara peşkeş çekildi halk mülga.

  gasp hiç değişmez hepside devlete ali ile yapılır.

  dün adalet partisi bugün akp...

  bu olayın devamı da istanbul merkezde yer kalmadığından şimdi kanal istanbul'dur yeni boğaz yapıyorlar gasp için.
  1 -1 ... baris hemen simdi
 6. 6.
  Sen ne anlatıyor kardeş? Bu ülke yani bu iktidar Hollanda, Danimarka, Belçika nın toplam nüfusu kadar gence iş bulmak, bir o kadar öğrenciyi okutmak yine bu kadar emekliye bakmak zorunda. Ve hepsini aynı anda yapmak zorunda.

  O senin hayran olduğun, AB, abd Bu günkü halini son 150 yılda aldı. Çoğu da renavasyon. Oysa bizde gerilemeden beri yani 400 yıldır bakımsız kalmış şehirler.

  Ama katılıyorum, bu kadar hızlı ve vahşi dönüşümün yan etkileri de var. Ortak hafızayı siliyor, haksız kazanca yol açıyor.

  Ama bu ülkeye hizmeti anca yangından mal kaçırır gibi yapmak zorunda bırakanlar utansın.
  -1 ... tea man
 7. 7.
  konu yine sapma gösterdi anında müdahale edelim efendim bizim emekli sayımız avrupa'da ki bir kaç devletten fazla imiş.

  abi öküz kafasına girmeyelim.

  o zaman çin'deki emekli sayını öne sürer birileri, yaklaşık 240 milyon emekli maaşı ve yaşlı yardımı alan. türkiye nüfusunun 3 katı....
  1 ... baris hemen simdi
 8. 8.
  Elbette Çin komple şantiye hem de 40 yıldır. Yine dikkat ettiysen 40 yıldır Çin den seçim haberi aldığımız falan yok.

  Ne kadar beğenmesenizde en kıytırık partinin bile teoride iktidara gelme şansı var. Yine de körün yakaladığını becerdiği brezilyasından, meksikasından kat kat ilersindeyiz.
  ... tea man