bugün

Kulesi yıkılmış ve çatısı çökmüş 850 yıllık tarih kül oldu remen. Aslına uygun şekilde restore edileceğine şüphe yok ama aynı şey değil işte. Gerçekten çok üzüldüm...
Onu tekrar ayaga kaldiracak insan hazinesi yoktur.
simgeleşmiş eserlerin yitirilmesi çok acı.
Ntv saatlerdir canlı yayınlarla konu hakkında bilgi veriyor.
Cnn türkte epey bir sonra yarım ekran verilmeye başlandı.
Habertürkte sadece alt yazı yazıyor.

Teşekkürler ntv.
Yıkıp yerine avm yaparlar mı acaba?
Haydarpaşa garı yanarken hissedilen duyguyu tekrar yaşatmıştır. simge yapıların zarar görmesi üzücü bir olay.
yüce isa aziz peder sen yardım et. amk itfaiyesi nerdesin.
Çok üzücü.
Ey notır damın yangını! Sen kimsin ya?
Rahmetli adile naşit gibi " gitti gitti gitti!" Diye bağırası geliyor insanın.
Yazık olmuş. Bu kadar da bel bağlamamak lazim tabi dev bir göktaşı düşer her şey yerle bir olur. Dünya malı dünyada bile kalmaz.
gidip göremeden yandı aq.
1. Dünya savasinda da yanmistir.

görsel
anasını satayım bunu da mı görecektik. inanç turizmi için önemli bir yer olmasının yanı sıra, benim kalbimde notre dame' nin kamburu romanıyla yeri çok başkadır. o yapı ki o efsane müzikale, o efsane şarkılara ilham olmuştur. en sevdiğim yabancı yazar victor hugo abimizindir notre dame. kıçı kırık paris te benim içim anlamlı tek yapıydı. fotoların arkasına daima tarih atan bir insan olarak, katedralin önünde çekildiğim fotoya 15.4.2019 da yangın çıkmıştır notunu düşünce içim burkuldu. kulenin düştüğü anı canlı görsem heralde gözyaşlarıms hakim olamazdı. çok merak ediyorum yangının sorumlusu kim çıkacak. amk restorasyon yapamıcaksan da bırak. aynı şekilde ayasofya'mızın sultan ahmet camimizin yangın güvenliği var mı bunu da merak etmekteyim.

şunu izleyince neden helikopterle müdahale olmadığını anlıcaksınız. mimarı düşkünlrrini buraya alalım:https://youtu.be/nyyie0vbdy8

kulenin düşüşü: https://mobile.twitter.co...tatus/1117849531993825280
850 yıl, yüzyıllarca sürmüş din ve mezhep savaşları, koskoca bir çağı başlatan Fransız devrimi, ve dahi iki dünya savaşı atlat; üstelik hiçbir koruma kanunları, güvenlik yasaları ve teçhizatı olmadan ayakta kal.

Sonra, Avrupa ve dünya tarihinin görece en sakin ve medeni döneminde, üstelik lafta bu kadar detaylı, teknolojik olarak gelişmiş, ciltler dolusu yasa ve güvenlik protokolleri içinde yan git.

Buna bahane bulmaya çalışmak bile bildiğin terbiyesizlik ötesi bir insanlık suçudur. Tüh sizin sıfatınıza...
850 yıl, yüzyıllarca sürmüş din ve mezhep savaşları, koskoca bir çağı başlatan Fransız devrimi, ve dahi iki dünya savaşı atlat; üstelik hiçbir koruma kanunları, güvenlik yasaları ve teçhizatı olmadan ayakta kal.

Sonra, Avrupa ve dünya tarihinin görece en sakin ve medeni döneminde, üstelik lafta bu kadar detaylı, teknolojik olarak gelişmiş, ciltler dolusu yasa ve güvenlik protokolleri içinde yan git.

Buna bahane bulmaya çalışmak bile bildiğin terbiyesizlik ötesi bir insanlık suçudur. Tüh sizin sıfatınıza...
güncel Önemli Başlıklar