1. 1.
    Notre Dame’ın yangın sonrası restorasyonu için çalışmalar ve kampanyalar daha şimdiden başladı. Binance’in bu tarz hayır işleri ve vakıf faaliyetleri yürüten iştirak kolu BCF (Binance Charity Foundation) yeni bir kampanya başlattı.
    Firmadan yapılan açıklamada Notre Dame’ın yeniden inşası için kripto para cinsinden bağış istendi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
    ”Notre Dame’da yaşanan olay gerçekten hepimizi çok üzdü. Çıkan büyük yangın, binada onarılması zor tahribatlara yol açtı. Bu olay, maalesef hepimizin ortak mirası olan kültür, sanat ve tarihi dokunun zarar görmesi anlamına geliyor. Bizler de bu noktada, bu tarihi yaşatmak ve onun yitip gitmesini önlemek için, Fransa cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un yaptığı çağrıya destek oluyoruz. Eğer siz de Notre Dame’ın yeniden inşasına katkıda bulunmak ve bu tarihi yaşatmak istiyorsanız, lütfen Bitcoin cinsinden bağışlarınız ile bize destek olun. Yapacağınız tüm bağışlar, oldukça hassas ve şeffaf bir şekilde ilgili birimler ile paylaşılacak ve süreç hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır.”

    Aynı zamanda Fransız kripto aktivistlerde kampanya başlatmış bulunmakta.
    1 -1 ... adberilgen