bugün

çeşitli firmaların ürettiği dizüstü bilgisayar.
-IBM Notebook
-SONY Notebook
-DELL Notebook
-Fujitsu Siemens Notebook
-Toshiba Notebook
-HP Notebook
-ACER Notebook
dizüstü bilgisayar.
(bkz: laptop)
harika ve ötesi olan, benim gözümde aşk filmlerinin en iyisi olarak nitelendirilmiş; izlenilesi bir filmin adı...
güzel bir alet yaklaşık iki buçuk yıldır kullanıyorum hayatımda var oduğundan dolayı gayet memnunum ama çok da hassas bi makina defalarca tamire gitti insanlık dışı kullanımdan ötürü yinede yaşıyor yıkılmadım ayaktayım dercesine çalışıyor
(bkz: yıkılmadım ayaktayım)
piyasayı pek bilmediğim ve 1 ay içinde sahip olmak istediğim alettir. Bilenlerin, ilgilenenlerin yardım etmesini bekliyorum.
Oyun oynanamayan laptop olarak bildiğim alet. Tabletler varken pek tercih edilmiyordur heralde.
ingilizce'de defter anlamına gelen, aynı zamanda laptop anlamında da kullanılan sözcük.
Laptop dizüstünde kullanılan bilgisayarlara verilen isimdi. Zamanla boyutları küçüldü ve hafifledi ve kitap ölçülerine getirdik algısını satmak adına notebook adıyla çıkarıldı. ABD hukuk sistemi dizüstü kullanımı anlatan laptop ifadesini referans alarak dizüstü kullanan ve spermleri öldüğü gerekçesi ile dava açanların gerekçesini makul bulunca isim değiştirildi.
Oyun oynamak için ultrabooktan daha elverişli masaüstünden beter.