1. 1.
  demişki nosttadamus: par l'univers sera fait un monarque,Qu'en paix et vie ne sera languement;lors se perdra la piscature bargue,sera regie en plus grand dtriment
  yani:seralar baya önem kazanacak elmasıydı domatesiydi,pırasasıydı hormonla halka kakalanıcak
  6 -1 ... sazagelenbengazagelenben
 2. 2.
  (bkz: salca ve saz arkadaslari)
  -3 ... salca
 3. 3.
  ben sağ siz selamet.
  -1 ... sivrisinekvekaranfil
 4. 4.
  nostradamus isimli kahinin yaşadığı dönemden (16.yy) yüzyıllar sonrasına ait olan kehanetleridir ve gerçekleşmektedirler.
  ... scarlet
 5. 5.
  hitler saddam gölcük depremi gibi kehanetlerinin gerçekleştiği iddia edilen kahinin kehanetleri.2007 için sırada 3. dünya savaşı ve japonya nın yok olması var.
  2 ... kurremkarmerruk
 6. 6.
  her yeni seneye giriş zamanı yaklaştığında ahanda bak bunu da bildi denilen kahin(!).
  hayır şunu olay gerçekleşmeden söyleseniz de biz de anlasak.
  bu sene saddam idam edilecekmiş falan de mesela...
  ... aquantass
 7. 7.
  saddam'ın asılması ile, bugünün ortadoğu'sunu kastederek "bir arap prens ölecek" kehaneti dolayısı ile tekrar gündeme gelen kahin.

  musevi asıllı bir babanın oğlu olan kahinin kendi ölümünü de bildiği, kendisine "iyi geceler" diyen papaza, "bu gece son gecem, öleceğim" dediği ve sabah ölü bulunduğu söylenir. 2 temmuz 1566 sabahı 62 yaşındayken ölmüştür.

  türkiye ile ilgili iki kehaneti vardır, biri deprem ki fransız uzmanlar bunun gölcük depremi olduğunu söylerler, diğeri de yunanistan ve türkiye arasında savaş çıkacağıdır.

  nostradamus'a göre üçüncü dünya savaşı 2076 da, dördüncü dünya savaşı ise 2106 da çıkcak.
  1 ... telashe
 8. 8.
  hep bir takım olaylar gerçekleştikten sonra hakkında " hah bak (bkz: nostradamus)bunu bilmişti, zamanında böyle demişti" şeklinde haberler çıkan kahin. rivayete göre kendi ölümünü de bilmiştir. fakat yazdığı şeyler okunduğunda şahsın tam olarak herhangi bir olaya atıfta bulunmadığını, amcanın öyle salladığını görürüz. iyi bir matematikçi ve tıp doktoru imiş, bilgili bir insanmış kendileri ama; insanoğlunun geleceği görme bir kabiliyeti olmadığından ötürü; pek de itibar edilmemeli denilenlere. keza bugünlerde nostradamus şunu bildi, bunu demişti diye ortaya atılan iddialar şifrebilimcilerin çıkarımları ile günümüz olaylarının birlikte yorumlanmasıyla gerçekleşmiştir.
  1 ... sophie
 9. 9.
  uzuun zaman önce:

  -lan bi rüya gördüm..hayırdır işallah
  -anlat anlat
  -dinle bak: in the home of greatest power the village idiot will come forth to be acclaimed the leader..
  -ağzını hayra aç ibnenin evladı seni!..

  evet. herifin şom ağızlı olduğu gayet anlaşılıyor..
  2 ... c2d
 10. 10.
  2007 senesine dair kehanetlerinden bir kaçı ;

  abd ile iran'ın dost olacakları , güneydoğu asyada bir ülkenin yok olacağı ki bu şiddetli bir deprem bekleyen Japonya olarak yorumlanıyor, bir diğeri de ingilterede, geçtiğimiz sene bir benzerini Fransa banliyölerinde gördüğümüz bir iç ayaklanma ve isyan çıkması.
  bakalım ne kadar tutturacak bekleyip hep birlikte göreceğiz.
  1 ... hop tereyagli balli tarak