bugün

nokianın çok köklü bir firma olduğunu var sayarsak apple ne çıkartırsa çıkartsın nokia her zaman üstün olacaktır. çünkü en kalitelisi her zaman nokiadır.

Not:yıllardır nokia kullanıyorum daha iyisini hiç kullanmadım.
(bkz: symbian)
(bkz: ios)
eskiden di.
ama fiyat kalite olarak nokia daha iyidir.
bir çok applikasyonun (bu kelime de iphone ile hayatımıza girmiştir) iyi bir nokia'da yıllardır default (ve ücretsiz) olması ile elbette düşündüren karşılaşmadır.
kolay kullanımlı, kolay dosya yönetmeli olması sebebi ile olan bir gerçek.
iphone kullanan insanlara ayar olan insanın söylemidir. tamam, ben de kullanıyorum ve eskiden kapaklı bi nokyam vardı ama şimdi bu iki marka kıyaslanamaz bence. ben de bazen ayar oluyorum iphoneculara ama iphone daha iyidir.
farklı alanlarda kıyaslanması gereken konulardandır. Apple işletim sisteminin stabilligi yönünden nokia'ya açık ara fark atmaktadır. Içinde bulundurduğu donanımda bu fark baya düşmekte, hatta nokia'nin aldığı konuların olduğu bile görülmektedir. Ancak düşük sistemle yüksek verim alınan cihaz symbian ve nokia için bir artı. Içerik zenginliği yönündende apple, açık ara rakiplerini sollamaktadır. Ancak apple'ın cihazının, ek parçalarının vs. herşeyi yüksek fiyatta olması eksidir.
Ancak bu karşılaştırma win8 os açısından bakılırsa, heleki Lumiaların çıkışının ardından Nokia'nin bu büyük farkı kapatması beklenmekte. Eğer win8 os için yazılımcılar tarafından uygulama desteği kesilmezse apple bugünlerini mumla arar.
güncel Önemli Başlıklar