bugün

can sıkıntısından kurtarıcı, önünüze bakmanız gerektiğinde ortam sağlıyan ve call of duty den bile kaliteli sayacağımız bir zamanların oyun türü...
nokia 5110 ve nokia 3310'ların en iyi oyunudur. özletendir.
space impact gibi bir platform oyunundan daha kaliteli olmayan oyun.
3310 larda yılanın duvardan geçmesiyle zirve yapmış oyundur.
efsane oyundur, yine olsa da yine oynasaktır.
3310 için oyunun sonu:
görsel
(bkz: yok mu artıran)
cep telefonu üreticilerini batarya satışıyla zengin etmeye yarayan, üniversitede bir arkadaşımın finalde hem de ağzından salya akacak kadar kendini kaptırmış bir vaziyette oynadığını görerek beni dumura sokan, oyun esnasında su içmeye yeltendiğinizde otomatikman kendiliğinden pause olan, bi acaip oyun...
nokia telefonu olanların ömrünü yemiş oyundur...
en iyisi 1. si ve 2. si olan oyundur. oyunu tasarlayan kadroyu burdan selamlıyorum. gerçekten ölümsüz bir esere imza atmışlar.
efsaneler çıkmasına sebep olmuş efsane oyundur.

duyulan efsanelerden bir tanesi; "olum bak yılanda bütün ekranı doldurursan eğer yeni bir telefon geliyormuş. nokia'nın merkezine haber gidiyomuş sana hemen yeni telefon yolluyolarmış. benim bi arkadaşımın arkadaşı yapmış olum!" *
maksat tanım olsun: nokia nın özellikle 1100 modelinde oynalınası oyunlarından biridir.
çok iyi hatırlıyorum daha yılan oyunu yeni yeni yüklenmiş telefonlara.oturma odasındayız kuzenlerim bizi ziyarete gelmiş.kuzenim benden 5 yaş büyük,tabi lise çocuğu o ben daha 5. sınıftayım anasını satim.baktım böle çip çip sesler geliyo telefonundan sürekli.gittim yanına izledim.o an,hayatımda görüdüğüm en güzel oyun olarak geldi bana o basit oyun.ne kıskanmıştım kuzenimi o gün.telefonu bi ara elinden alsam da kurcalasam diye düşünüyordum.baktım,bir boşluk buldum aldım elime telefonu,ibne kapatmış oynamayayım diye.
bu da içimde kalan bir uktedir sözlük.
not: daha sonraları en iyi oyun kavramım değişti elbet.
street fighter II ve pes ile birlikte yapılmış en iyi üç oyundan biri.
uğruna 3310 alınası oyundur.
küçük mübaşirin favori oyunudur. şir şir şirr!
3310 un alınış sebeplerinden biri olan oyundur.
s60 için olan versiyonu da şükela olan oyundur.
Eski snake'in aynısı, sadece renkli olanı.
Son çıkan telefonlardaki ise gerçekten berbattır.
1100da da 3310dakinin aynısınıdır. tuşaları yumuşak olması sebebiyle daha rahat oynanır(dı).
Küçükken nokıa'nın nokıa olduğunu yılan oyunundan anlardım. Yılan oyunu yoksa nokıa değildir.
Küçükken hayvan otlatırdık arkadaşla, ilk defa onda görmüştüm bu oyunu. Bende oynamak istedim ama karşılığında hayvanlara bakmamı söyledi, kendisi de ağaç gölgesinde oturdu. Dediği süre baktım hayvanlara Karşılığında 5 dk oynadım oyunu mutlu oldum.