bugün

dokunmatik değil basmatiktir. dokunmatik için (bkz: samsung)
sadece 3 program ile kullanılabilirliği en üst seviyeye çıkartılabilecek telefon.

1) spb mobile shell
2) opera 10.1
3) m.guard *
Herkes de olmasından dolayı bir ara nokia bedava mı dağıtıyor diye düşündüğüm ve her ne kadar 8gb hafızası olsada tamamının doldurulmamasını tavsiye ettiğim telefon. Aksi halde çöküş yaşıyor.
not:özellikle vikipedi
tüm apaçilerin elinde olan ve dokumatik ekrani çok sıçmık olan nokia nin en boktan telefonu.
(bkz: samsung corby pro)
alınca kalemi 5-6 ay sonra telefonu sallayınca düşüyor fazla oynamayın o kalemiyle. herkesin elinde bu aralar
(bkz: nokia 6600 vakası 2)
tüm özelliklerinden çok memnun olmama rağmen zaman zaman inanılmaz kilitlenme ve donma problemi yaşayan tlfnum.
kızılayın dağıttı telefon.
artık herkesde bulunan sıradan telefon.
dolmuşçudan profesörünüze herkeste olan telefon, 3-4 kişilik arkadaş grubunda en az bir kişide daha kesin vardır, ama fiyat performans kıyaslandığında şahanedir.
doğrusu (bkz: nokia 5800 xpressmusic) olmalıdır. 5800 ve akranları (5530, n97 vs.) nokia yı mobil pazarda çok zor duruma sokmuştur. Dokunmatiği ve işlemci performansı çok kötüdür. Fiyatı da bu yüzden çok düşmüştür.
Daha mükemmeli için (bkz: nokia n8)

edit: eksici kızlar! bunlar gerçekler, nokia dokunmatikte yeni yeni toparladı kendini. bunun en iyi örneği nokia n8 dir.
belediyenin dagittigindan suphelendigim telefon.
ısı duyarlı olmayan dokunmatik ekranı hiç kullanışlı değildir. lakin ki ovi kullanarak indirebileceginiz sınırsız programk ve wireless secenegi ile mantıklı olabilecek bir telefon.
6 aydır kullandığım ve gayet de memnun kaldığım telefon. lakin benim darbelerime dayanamayıp artık sıyırmaya başlayıp, götür beni servise diye yalvaran garip telefonum.
son güncellemeleri yaptığımdan beri işime yaramayan telefon. Tövbe bismillah bi tuhaf oldu bu.
bu telefon ile internete bağlanmayın resmen rezil bir telefon bu konuda. Normalde telefonun dokunmatiği iyi ama internette tam bir rezalet. Diğer yandan görüşme sırasında yaptığı rezillikleri söylemek bile istemiyorum.
belediye mi dağıtmış dediğim telefon modelidir. *
iki hafta önce kapkaça mağdur giden telefonuma;

sen gidince hayat sanki durdu
heran face e girerdim ne güzel olurdu
aldı gitti elin zalimi
biraz daha kalsan sanki nolurdu

cebimde kocaman bi boşluk var
camdan baktım şimdi yağıyor kar
seni düşündükçe gözlerim dolar
belki dönersin bitmiyor umutlar
liseli ergenlerin gözü kulağı, parmak ucu.
internet performansını arttırmak için opera mini nin yüklenmesi gereken telefon.

edit: o da 0.facebook a girmiyormuş. vay amk.
kızılayın yardım paketi zannettiğim elektronik alet.
millete "ben alıcam" dediğimde, herkesin "alma ya bütün apaçiler ondan kullanıyo, apaçi telefonu o" deyip, sonra da bayıla bayıla aldıkları telefondur.etrafım ipne dolu.
kullanmakta olduğum telefondur.
kanımca milyarlık iphonelardan daha kullanışlı ve uygundur.
bir sürümünün ekran kartı hatalı olduğundan fiyatları aşağı çekilmiştir. Ayrıca Türkçe karakter problemi yüzünden mesaj yazma hızı düşmektedir.
aldığımda bana 900tl ye kakaladıkları*, ben aldıktan sonra önce 550 liraya daha sonra ise 475 liraya düşen telefonumsu zımbırtı. yinede kullanıyorum ama olduk olmadık yerde hata vermesiyle bende kaldırıp atma isteği uyandırıyor. verdiğim o 900 lirayı aklıma getirip kendimi dizginliyorum.

zibilyon tane versiyon güncellemesi çıktı, iyi hoş ama hala çok büyük eksikleri mevcut, hatta eskiden düzgün olan radyo 3 güncellemedir resmen sıçmakta. doğru düzgün bir uygulama bulmak zor da olsa bulacağınız 3-5 uygulama ile çok iyi işler yapabilmektesiniz. örneğin joikuspot. joikuspot+vodafone limitsiz internet ile hiçbir modeme ihtiyaç duymadan wifi ile telefondaki interneti ortama yayabiliyorsunuz. bu özellik benim gibi ipod touch'ı olanlar için bulunmaz nimet. kendi tarayıcısı berbat olduğu için yine berbat olan ancak kendi tarayıcısından fersah fersah ileride olan opera mobile yüklemek gereklidir. müzik dinlemekten hoşlananlar için ise nokia internet radio milyonlarca istasyonuyla şahane bir özellik. ayrıca yine müzik severler için grooveshark mobile çok güzel bir alternatif olabilir.

bu bahsettiklerimin haricinde ovi'de zaten işe yara bir şey bulmak imkansız. e-mail atraksiyonları hiçbir işe yaramıyor, ne doğru düzgün mail alıyor ne doğru düzgün mail atıyor. attıklarımın yarısı gitmiyor yarısı gelmiyor gelenler yamuk oluyor. ayrıca en büyük dezavantajı sokaktaki türdeşlerinin popülasyonudur kanımca. ilk aldığımda okulda elimde gezdirdiğim cihazı şimdilerde çıkarıp konuşmaya utanır oldum. yeni bir nokia 3310, samsung e250 havası olmaya başladı. ayrıca bu telefonu fiyat olarak uygun olan insanlar bu telefonu alıp sadece mesaj yazmaya kullanmaktalar, yanında verilen 8gb hafıza kartının 1gbını bile kullanmayan bu kitle için ise bu telefon tamamen gereksizdir, neden alıyorlar anlamıyorum. yinede temmuz'a kadar beraber yaşayacağımız için şimdilik yüzüne bu problemlerini söylemiyorum. lys 2011'in ardından ise kıçına tekmeyi basıp, güzel günlere yeni can yoldaşım htc desire hd'ile devam edeceğim.