bugün

550 lira verip almaya değer telefon.
teorik olarak üretebilecek en iyi cep telefonu.
ilerde görüntüsünü değiştirirler, kapasitesini artırırlar, çalıştırılabilecek dosya formatlarını genişletirler vs. değişikliklerle cep telefonu piyasasında tutunmaya devam ederler.
ama kullanılırlık açısından bundan kalitelisinin ve işlevlisinin üretilebileceğini sanmıyorum.
mp3 almak yerine telefondan müzik dinlemek gibi bir salaklığa başvuran insanların "şarjı uzun gitmiyor" diyerekten yakındığı telefon modeli.
(bkz: az paraya çok hava)
an itibariyle yazılım versiyonunu yükselttiğim, tek düşmesine karşılık 80 tl ödediğim takozum.

edit: +aha lan wireless da varmış buna
-Valla mı yarın alıyorum o zaman.
Sonuç:o wireless hiç kullanılmaz.

di-edit: Hala versiyonunu yükseltemedim bu nasıl bi hededir.
1 haftalık kullanım ve o ilk telefon hevesini atlattıktan sonra sıradan gelmeye başlayan telefon.

kötü değil tabii ki ama çabuk sıkıldım lan.
dokunmtik olmasına rağmen dokunmayı algılamayan *, arada bir kendi kendine açılıp kapanmayı başarabilen *, tüm bunlar dışında kullanmaktan büyük mutluluk duyduğum, arayıp da bulamayacağınız her özelliği barındıran, olanların olmayanlara anlatması gerektiğini düşündüğüm telefondur. * *
wireslessının hayatımı defalarca kurtadığı telefon. iphone gibi kablosuz ağ olmayan yerlerde internete 3g üzerinden bağlanmaz. hangi ağdan gireyim abi diye her seferinde sorar. yeni nesilin 3310 u diyebiliriz.
müzik dinlemek için şarjı yeterince hatta çok iyi giden bir telefon. ben pili/şarjı az giden mp3 çalarlar yüzünden sony'nin 60 küsür saat şarjı giden mp3 çalarından almıştım ama bu telefonu aldıktan sonra onu pek aramıyorum. benim gözümde müzik dinleme süresi 8 saatse çok yeterlidir.
kasım ayıyla beraber fiyatı tekrar yükselmiş telefon.
(bkz: donuk telefon)
Artık herkesin elinde görmeye alıştığımız,dokunmatik denince akla ilk gelen telefonlardan biri olan nokia 5800; mavi,kırmızı,siyah ve beyaz renkleri bulunmaktadır.
hepsiburada.com'dan iki günce önce 480 liraya aldığım telefon. tek cümle ile özetlenmesi gerekirse ; verdiği özelliklerin yanında ücreti harikulade olan telefondur. ha bunu neden söyledim ? şöyle ki ;
bazı arkadaşlar iphone ile bu telefonu karşılaştırmaya kalkmışlar. arkadaşım ; öncelikle sınıf farkını göz önüne almak gerekir değil mi ? sen gidip bir murat 124 ile atıyorum peugeot 308 gibi bir aracı karşılaştırır mısın ? yahut peugeot 206 ile peugeot 308'i ? işte yapılan bu derece saçmadır. her ikisi de fiyatına göre bir takım özellikler vermekte. yalnız 5800 fiyatının üzerinde özellikler vermektedir o ayrı. hatta iphone ile arasında aman allah ! denilecek derecede büyük farklar yoktur.
gelelim kendi açımdan telefonun artı özelliklerine ;
- gayet düz olarak dursa dahi, bir yerden beni büyüleyen tasarım,
- dokunmatik bir telefon için ideal ekran boyutu,
- nokia güvenilirliği,
- mükemmel bir kalitede müzik dinleme imkanı,
- navigasyon özelliği harikulade,
- gayet rahat bir kullanım,
- fiyat-performans orantısında hiçbir telefonun eline su dökememesi,
- batarya doluluk ömrü ideal,
- sensörü gayet hassas,
- wi-fi özelliği vesaire vesaire.
eksileri ;
- işlemcisi biraz yavaş,
- kamerası daha iyi olabilirdi,
daha yok sanırım.*
kızılay'ın dağıttığını düşündüğüm telefondur.
basmatik telefonlardan bir tanesi.
Plastik kalitesi, işportada satılan oyuncak cocuk telefonlariyla aynı olan, varoş gençlerin yere göğe koyamadığı telefon.
dokunmatik telefon kullanmayı sevmediğimden dolayı almadığım telefondur kendileri. bu yüzden gidip e63 aldım. evet öyle yaptım.

(bkz: deli değilim dokunmayı sevmiyorum)
(bkz: e63)
telefon konusunda yapılabilecek en büyük hata.
Bir hevesle alıp ilk hafta sonunda birden kapanması sonucu açamayıp garantiye gönderdiğim telefondur. Belli bir süre sonra ekranı duyarsızlaşıyor. Alternatifleri değerlendirilmelidir.
yeni yazılımı yayınlanmış olan telefondur, v52 hayırlı uğurlu olsun. sürümünü kontrol etmek isteyenler *#0000# kodunu arama ekranına yazarak bakabilirler.

ayrıca sahibine göre kişneyen attır, kullanmasını bilirseniz iphone dan daha kullanışlıdır.
seri olmayan dokunmatiği çok hassas ve çok çabuk küçük çizikler oluşuyor . ayrıca program yüklemek zahmetli ama mp3 çalar özelliği güzel interneti yaramaz.
ne satıldı ya valla peynir ekmek gibi...
sahibi olduğum ve dört kere garantiye gönderdiğim nokia'nın en rezil telefonlarından biri.
sıfırını asla almayacağım 200 lira ya garantili 2. eline atladığım telefon. Ücretsiz navigasyon olayı çok keyifli. Ama 400 lira ve üstünde para verilecek cihaz değil. Bi defa bu cihazın dokunmatik özelliği resitif. Bu nedenle tırnakla yada kalemle kullanıma uygun. Cihaza program yükledikçe ağırlaşıyor. Pil ömrü böyle bir cihaz için yeterli. Müzik dinlemek için güzel. Eğer iphone 4 alamıyorsanız cebinizde 400 lira var ve ne alayım da beni eğlendirsin derseniz bu cihaz size göre. Alternatifleri bana göre nokia c6 ve x6 modelleridir. Hatta bütçeyi zorlayıp x6 alırsanız daha hoş bir iş yapmış olursunuz.
kimse bok atmasın hem ekonomik hem de teknolojinin gereksinimlerini* barındıran baba gibi telefon.
güncel Önemli Başlıklar