1. 11.
  ilk olarak 'batman the dark knight' filminde görünen, bu telefonu piyasaya sürülüp sürülmeyeceği sorulduğunda ise nokia tarafından reddedilmiş, fakat 2008 eylül'ünde çıkacağı kesinleşmiş, bize de söz verildiği gibi 2009 un ilk aylarında yurdumuza gelmiş olan telefondur. iphone killer olarak geçer. "ilk bakışta bu mu lan iphone killer?!" dedirtebilir fakat daha da yakından inceledikçe 5800'ın iphone killer lakabını hakettiği görülecektir. nokia'nın farklı bir dokunmatik telefon projesi için:
  (bkz: nokia aeon)
  1 ... ozix
 2. 12.
  fena halde sorunlu ve uzak durulması gereken, görüntüsü ve kocaman ekranıyla insanın içini 'cızz' ettiren, aldıktan sonrada 'cızz' ettiren makinedir.

  not: kullanıcıların %35 kadarı telefonlarının sorunsuz olduğunu belirtiyor, geri kalanı ise teknik dertlerden dolayı hızlı yaşlanıyorlar..

  not: aşağıdaki yazı 'donanimhaber' forumunda 'sdsng' isimli kullanıcıdan alıntıdır:

  '7 şubatta Türkiye'de satışa sunulan 5800 xpressmusic telefonu sıraya girerek alanlardanım.Ancak bir seride yaşanan kronik problemi ne nokia nede ilgili servisleri kabul etmemektedir. Telefonumu 10 gün dahi kullanamadan hoparlör/ses problemi(konuşma sırasında sesin gitmesi, kesilmesi ve cizirti yapması) ve kasanın sağ üst tarafındaki ince açıklıktan dolayı aldığım Pendik Nokia Shop'a gittim. Servise yönlendirelim dediler. internet üzerinden araştırdığımda ise benim gibi bir çok kullanıcı bu problemi yaşamış. Bazıları aldıkları yere gittiklerinde değişim ve ücret talebi ile geri dönmüşler kimileride benim gibi servise yönlendirilmiş. Bugün servisteki telefonumu sorguladığımda parça değişimi yapılacaktır bilgisi aldım. 10 günlük sıfır bir telefonda kullanıcı hatası olmamasına rağmen parça değişimine gidilmesi, telefonumun orjinalliğinin bozulmasını içime sindiremiyorum.Nokia Müşteri Hizmetleri ile görüştüğümde ayrı bir faica yaşadım. Çoğu insan telefonu değiştirebilirken veya ücret iadesi alabilirken ben telefonumla parça değişimi yaşıyorum. Bunu burdan tüm herkese söylüyorum. Telefonunuzu kesinlikle kontrol ederek alın.Nokia diye güvenmeyin sakın. Bu Nokia'dan aldığım son telefon olacaktır. Müşteri memnuniyetini birakın bir kenara kendi isimlerini lekenmesi bile umurlarında değil. Bunu buraya yazmamın ardından insan hakları heyetine ve mahkemesinede başvuracağım.Parasını geçtim tamamen yapılan haksızlıktan bu yollara baş vuruyorum. Hoşçakal Nokia...
  '
  1 ... endemik pandemi
 3. 13.
  nokia nin i phone cakmasi telefonu her ne kadar bu entryi telefondan girsemde, cakma makma ama super.
  4 ... infinitejustice
 4. 14.
  nokia'nın ahize problemini gideremediği için 1 yıldan fazla bir süre bekletip piyasaya sürdüğü telefon.
  iphone ile kıyaslama yapılıyor kendisi ile lakin gördüklerim itibariyle;

  -bu telefonu daha önce xpressmusic kullanan kişilerin tercih etmesi,
  -ses çıkışı, kamera ve dokunulabilir ekranının gayet güzel olduğu,
  -7 güne kadar dayanabilen vahşi bir bataryasının mevcut olması başlarda görülebilen potizif özellikleri.

  negatif özelliği ise,
  iphone gibi revaçta olması adına telefon için doğru dürüst yazılım üretilmemesi, üretilen en skindirik yazılımın bile para karşılığı satılması gibi bir durum var ortada.

  lan acrobat reader nette bildiğin bedava, ama bu telefonda kullanmak için yıllık 30$ para vermem lazım. yahu iphone için zilyon tane yazılım üretiliyor ve çoğu da ücretsiz, -ki o telefonun tercih edilme sebebinin yegane temeli olmuştur adına üretilen yüzlerce yazılım. piyasaya ilk çıktıklarında ikisi de hemen hemen eşdeğer fonksiyonelliğe sahipken iphone güncel yazılımları sayesinde kendisini ring dışına itmiştir.

  ha benim işimi fazlasıyla görüyor ayrı mesele ama bazı iphone yazılımlarını gördükçe keşke o telefonu satmasaydım demiyor değilim sözlük. nokia duy sesimi de şu telefon için ücretsiz yazılım sür piyasaya. geçtim ücretsizini yazılım sür insanları cezbettirecek cinsinden.
  2 ... whereismywings
 5. 15.
  elime ilk aldığımda maket olduğunu sandığım, çok hafif olan, teknolojiyle hiç arası olmayan şahsıma harikulade gelen alet.
  1 ... my moon
 6. 16.
  nokianın ilk kepaze dokunmatik ekranlı telefonudur. hiç birşeyi düzgün yapamamaktadır, hele rehberde isim bulmak iyice bir eziyettir bu telefonda. aşağı çık yukarı in bir türlü istediğin isimde durmuyor bu melet. işlemcisi zayıf olduğun flash desteği ne kadar olursa olsun bazı sitelerde iyice ağırlaşır insanı gıcık eder. sensörleri yani çevirdiğinde resimlerin veya menünün dönmesi o kadar ağır ve rahatsız edici görsellikten uzaktır ki aldığınız gün sizi pişman ettirir.
  bir kamerası varki sormayın, çift flaşı var da gece veya floresan ışıkta bir resim çekin bu kadar mı karıncalı olur bir resim o nasıl bir 3.2mp'dir. anlaşılacağı üzere alınmaması, onun yerine nokia n900ü beklemek daha iyidir.
  1 -1 ... blue bandit
 7. 17.
  afedersiniz iphone'un çakması olan çin malı gudubet telefonların bile çakması olamayacak kalitesizlikte bir nokia ürünü. touchscreen çıkarmışsın, sene 2009 ve senin ekranın kapasitif bile değil. apple kapasitif ekranda işi 3-4 adım ileri götürmüşken, sen git 1995-1996 yıllarında çıkan resistif ekranı kullan. bravo nokia, konektin pipıl...

  çok kısaca; uzak durulması gereken telefondur. iphone, samsung, sony ericsson parmağınızın elektriğinden etkileşime geçip hareketlenen kapasitif touch screen kullanırken, nokia parmakla yaptığınız basıncı hissedip birkaç saniye sonra lütfen cevap veren resistif touch screen kullanmıştır. 10-15 sene öncesinin teknolojisi telefon bozuntusudur...
  -4 ... ozz le grand
 8. 18.
  bu sıralar hepsiburada.com da 550 tl ye satılmakta.
  1 -1 ... complication
 9. 19.
  saati sürekli geri kalan telefondur. telefon saati nasıl geri kalır onu çözebilmiş değilim henüz.
  6 ... zenithh
 10. 20.
  hepsiburada'da ve teknosa'da 550tl olan bu telefonu telefonculardan ve ikinci el sitelerinden 600tl'ye temin edebilirsiniz. bu arada 350'ye satan varsa hemen almak istiyorum. öğrenciyim ulan! hor gördün, aşağıladın!
  1 -1 ... endemik pandemi