türkiyede bilinmeyen yurtdısında her noelde her markette ve evlerde gorulebilen kurabiye. sadece noelde cıkar.ben bu yıl turkıyede oldugum için evde kendim yaptım.
görsel

içeriği; kakule vanilya cubugu mascarpone kişniş tohumu tarcın zencefıl muskat rendesı esmer seker ve karamelden olusmaktadır. üstündeki de eritilmiş bitter cikolatadır ve sarelle gibi ele yapısmaz bilen bilmeyen konusmasın.

not: ananızın yogurtlu lorlu acmasından baska kurabiyemi gördünüz acaba bildikleri kurabiyeymiş pehhhh.
çam ağacı şeklinde diye özel bir şeymiş gibi davranmışlar ama bizim her hafta çeşit çeşit kalıplarla yaptığımız kurabiye bu işte. Noel falan bilemedim.

Edt: oo annelere de laf. Güzel diyaloglar bunlar.
Hayatında hiç yememiş olanların bile yorum yaptıgı kurabiye.
--spoiler--
sadece noelde çıkar.
--spoiler--
öncelikle noel kurabiyesi yapan elleriniz dert görmesin der o zencefilli ancak filtre kahveyle gideri olan anlamsız kurabiyelerin çam ağacı şekilli olmalarından mütevellit ağacın çıkıntılı kısımlarını yemek keyifli olduğu için ilgi gösterdiğim kurabiyedir. amaaan onların noel kurabiyesi varsa bizim de bayram baklavamız var. güllacımız var. vezir parmağımız var. konu dağıldı.. *
normal hamurun çam ağacı şekilli kalıpla kesilmesiyle elde edilir.
görsel
Yeni yaptım tuzlu kurabiye olarak tüm müslüman alemine mutlu noeller.
güncel Önemli Başlıklar