1. 1.
  (bkz: özyurtlar) holding bünyesinde tamer özyurtların sahibi olduğu esenyurt bölgesinde ruhsat alınmadan ve insanların mağdur edilerek yeniden bir inşaat başlatılarak insanlar üzerinden rant elde edilip belediye peşkeş çekilen komplex.

  (bkz: nlogo) projeleri ve de reklamları ile insanlara vaatler sunarak (bkz: ntowers) , (bkz: ncadde) , (bkz: ödül istanbul) gibi pek çok yatırım başlatıp insanların paralarıyla kendi ceplerini doldurup garibanı mağdur eden şirket . birçok şikayetler facebook yahut instagram yahut twitter’dan engellenerek kaldırılıyor. bu düzen böyle gitmez. ödemelerini yapmış olmalarına rağmen hala ortada iskan olmaması, oturum verilmemesi ama buna rağmen müşterinden iskan paralarını isteme hadsizliğini gösteren ve de hiçbir açıklama yapmadan ne olacağı belirsiz oluşum . evet esenyurt bunların elinde madem yaptığınız inşaatlarda insanları neden mağdur eder, evleri teslim etmezsiniz.
  lafta fiili teslim diye bir zımbırtı ile insanlardan gider masraflarını alıp oturuma da izin verilmemekte . yahu sormazlar mı ? hem iskan yok hem ruhsat yok neden o halde inşaat yaptırırsınız bunca insanları mağdur edersiniz . siz bu gücü kimden alıyorsunuz diyeceğim ama bu ülkede ne doğru ki , bunlar doğru olsun .

  insanlar mağdur , diğer yapılan inşaatlarda bile dört, beş yıldır iskan alamayanlar var . burası sizin ahırınız değil, atlarınızı istediğiniz yere koşturamazsınız. biri çıkar hakkıyla hukukuyla hakkını alamazsa başka türlü alırlar iş rayından çıkmasın.

  Yarın birgün şirketin sahipleri yurtdışına kaçar sonra insanlar kimin peşine düşecek. Devlet buna el atmalı desem de hiç sanmam !
  -1 ... chronicle