bugün

Profilo alışveriş merkezi nin en alt katında bulunan spor salonu.
Mecidiyeköy'de spor yapmak isteyenlerin mecburiyetler yüzünden gittiği spor salonudur. Çünkü, abi buraya sirf kari kiz yuzunden geliyorum tip de var iyi piyasa yapiyorum, diyen birini duyunca jatomi'den vazgeciyorsunuz. Cevahir desen zaten uzak. Velhasil njoya kaydolursunuz. Kisi basi 1000 tl gibi bir fiyst ödersiniz. Ilk baslarda iyi giderken birden havlu sorunu çıkarmaya baslarlar. Havlu yoktan baska bir sey demez calisanlari. Bu sorunu fazla havlu almak yerine kuru temizleme faturasi az gelsin diyip erkeklere iki kadinlara uc havluyu njoy kartinizi alarak verirler. Bu havlulari mata mi serersiniz, terinizi mi silersiniz, dusta mi kullanirsiniz bunlar size kalmis. Havlu dedigim de zaten el havlusu oyle buyuk bir sey degil. Zaten havlular da pis geldigi icin evden havlu bile goturursunuz.
Son bombalari ise uye olurken size soylenen "bes haftada bir hoca esliginde programiniz olusturulacak" olayini kaldirmalari. Uyeliginiz boyunca 3 defa bundan yararlaniyorsunuz o da stajyer hocalar yapiyor. Spor salonuna gitme mantiginiz ortadan kalkiyor kisaca. Eve alet alip internetten program indirin daha iyi. Takip yok duzen yok hiçbir sey yok. Derslere giren hocalar gercekten iyiler fakat program yapmalari yasak. Tuğçe ve berkan hoca ilgilerinden dolayi zaten bir numaralar. Dersleri cok verimli geciyor. Ayrica harika programlar hazirliyorlardi! Semra hoca deseniz kadin kendini yirtiyor spor yapmaniz icin ozcan hoca da ayni sekilde. Sanirim bozukluk yonetimden ve milleti azarlayarak ders isleyen barış hocada. Umarım burayi okurlar ve bir seyleri duzeltirler yoksa bu gidişle uyeleri kalmayacak.
aslen profilo alışveriş merkezinin -2'inci katında bulunan ve sanırım 1-2 yıl önce beylikdüzü'nde bir şube daha açmış olan "local" spor salonu. "local" tanımından kastım, merdiven altı spor salonlarından biri olması anlamına gelmiyor elbet, ancak hizmet kalitesi itibariyle hillside veya macfit gibi kurumsal spor salonlarının çok gerisinde kaldığını da belirtmek lazım.

beylikdüzü şubesini bilmem, ama mecidiyeköy şubesine yazılmayı düşünenler için nacizane görüşlerim şöyle;

öncelikle üyelik fiyatlarının uygun olduğu söylenebilir. hele hele ağzı laf yapan, cazgır bir tipseniz hunharca pazarlık yapıp 1 yıllık üyelik fiyatını 1.000 - 1.200 bantlarına kadar çekebilirsiniz. açıkçası ben de vakt-i zamanında üyelik fiyatlarına ve evime çok yakın olmasına kanıp üye olmuştum. ancak şimdilerde spor salonlarına olan talep arttığından tüm spor salonları "sürümden kazanırız" mantığıyla fiyatlarını düşürdüler. yani şimdiki aklım olsa kesenin ağzını biraz daha açıp daha kaliteli bir spor salonuna üye olabilirdim.

peki burasının ne gibi sıkıntıları var derseniz; bir kere çok ciddi bir havalandırma sıkıntısı mevcut. özellikle yoğunluğun fazla olduğu saatlerde soyunma oldaları baya baya ter kokuyor.

ikincisi çok kalabalık ve müşteri kitlesi biraz sıkıntılı... özellikle hafta içi akşam 7-9 arası mahşeri bir kalabalık oluyor. her alet için küçük küçük sıralar bekliyorsunuz. boş koşu bandı bulmak zaten imkansız. bir de spor aletlerinden bağımsız olarak içeride boş boş dolaşıp geyik yapan, hatunlara yürüyen, rahatsız edici bir kitle var. normalde bu kitle içerisinde spor yapmaya çalışan hatunların bu durumdan şikayetçi olması gerekirken onlar da taytlı popolarına odaklanan bu ilgiyle iyice coşuyorlar. "squat'a falan gerek yok. hatta bu spor salonuna yazıldığımdan beri g*tü iyice büyüttüm, ama erkekler etrafımda fır dönüyor." diyip basıyorlar kahkahayı. sonrasında hemen "haftasonu belgrad ormanında koşuya gidelim" başlıklı organizasyonlar yapılıyor. haftasonu paylaşılan fotoğraflardan bu organizasyonun dev bir pikniğe veya mangal partisine dönüştüğünü görüyorsunuz... böyle ilginç kafalar yani...

bir süre öncesine kadar personal trainer'lar da bu güruha dahildi fakat sanırım bu konuda uyarıldılar. zira bir süredir yanlarına gidip bir şey sormadığınız sürece içeride etliye sütlüye dokumadan boş boş geziyorlar. bir kaç kere ne tepki vereceklerini merak edip tam önlerinde yanlış yunluş hareketler yaparak çalıştım. birisi de "ya yok o öyle yapılmaz" demedi.

tüm bunlar bir yana, eğer işiniz itibariyle gündüz saatlerinde müsaitseniz veya haftasonlarınızı spor salonunda geçirmeyi planlıyorsanız njoy sizin için ideal olabilir. zira bu saatlerde içerisi bom boş oluyor. eee fiyatlar da fena değil. bir de yakınlarda bir yerlerde oturuyorsanız mantıklı bir seçim olabilir. aksi takdirde biraz daha para harcayıp eli yüzü düzgün bir spor salonuna gitmekte fayda var...
yaklaşık 4 aydır gittiğim spor salonu h.içi p.tesi günleri iş çıkışı saatlerinde 7-9 arası ufak bir yoğunluk oluyor en fazla 1-2 dakika sıra bekliyosunuz oda her alette geçerli değil.4 ay'da sadece 2 defa havlu problemi yaşadım ondada temiz havluları yoktu 1 saat sonra hazır olucak demişlerdi , çalışan hocalar gayet kafa insanlar , özel ders haricinde pek yardımcı olmazlar ama sorduğunuz her soruyada cevap verirler. her spor salonunda olduğu gibi buradada amacı spor yapmak yerine karıya kıza yürüyen kitle var lakin onlarda bi gelip bi gidiyolar farkına bile varmıyorsunuz. onun dışında herkes sporuna bakıyor. işin aslı şu ufak tefek sorunlar problemler her salonda var sizin amacınız hakiki amaçla spor yapmak ve ufakta olsa arkadaş edinmek isterseniz njoy sizin isteklerini fazlasıyla karşılayacaktır.
güncel Önemli Başlıklar