bugün

Türkiyede gönlünce yaşarken "ben sivri dilliyim öhö öhö" diye gurur yapmak için saçma sapan konuşmalar yapıp "hakaretten" dolayı (örneğin bir programda "her aklı başında insanın olması gerektiği gibi ateistim" demişti) hapis cezası alan sevan nişanyan, yunanistana kaçmış "kuş uçtu (özgürleşti) darısı 80 milyonun başına" yazarak bu durumdan duyduğu sevinci dile getirmişti.

"Hazır yunanistandayız rahat rahat sallayalım" düşüncesiyle dileğince türkiye ve azerbaycan aleyhinde sallayan nişanyan, atatürke pek çok kez hakaret etmişti ve hiç değişmeyen omurgasız siyasetini aynen devam ettirip "anti-ırkçılık, anti-milliyetçilik" sözleri arkasına saklanarak ermeni milliyetçiliği yapmaktaydı. (Türkiyedeki diğer bütün gruplar gibi.) Sevgi, insanlık, kardeşlik, hümanizm derken araya "Türkler soykırım yapmış pislik bir millettir" algısını yerleştiriyorsunuz, ermenistan sorulunca "ermenistanın tek suçu 1991'de azerbaycanlıları sınır dışı edivermesidir" diyorsunuz, sanki hiç insan katletmemişler gibi, "karabağ binlerce yıllık ermeni yurdudur" diye facebook'da propaganda yapıyorsunuz. Sonra da "benim sadece dilim sivri" diyorsunuz. işte bu kadar, böylece omurgasız karaktersiz siyaseti yaparken bir yandan da başı dik, gururlu ve onurlu bir siyaset yapar gibi görünebiliyorsunuz.

ingilizlere dünyanın neredeyse yarısını istila edip yerli halkı yok ettiği için hiç kızmayan, bu konu umrunda bile olmayan, fransanın ne kadar mükemmel, ne kadar harika bir ülke olduğundan bahsederken "korsika" sorulunca kulağını ve gözünü tıkayan, rusların milyonlarca türkü sömürdüğünden bahsedemeyen bu karaktersizler, Türkiyenin ne kadar kötü bir yer olduğunu, Türklerin nasıl yobaz ve iğrenç olduğunu Türk gencinin kafasına yerleştirebilmek için her fırsatta algı oyunları ve propagandalar yapıyorlardı. Tek suçumuz kurtuluş savaşını kazanmış, özerklik ve toprak vermeyen bir millet olmamız.

Neyse efendim, Avrupanın ne kadar mükemmel olduğu hakkında methiyeler düzen, anlata anlata bitiremeyen bu zat, Yunanistanda "bu Ermeni asıllı Türk, burada ne arıyor? niye ülkemize geldi? bu adam yarın buraya cami yapmaya da kalkar, geldiği yere gitsin bu pislik" düşünceleriyle sınır dışı edilmiş. Olayın komikliğine bakar mısınız. Ne yaptı, facebookda o yazdıklarını sildi mi yoksa hala duruyor mu bilmiyorum ancak en son yaptığı bir röportajda yunanistandaki durumu anlatırken yukarıda söylediklerimi söyledi. Daha dün face'de "yunanistanda hiç türk düşmalığı yok" yazıyordu. Sonra devam etti; "yunanistandaki en aydın, en entelektüel kişi bile bizim kültürümüz mükemmel, harika, ama onlarda insan, yazık düşüncesinde. Dahası ırkçılık yalnızca Türklere karşı bile değil, arnavuta, bulgara, almana, araplara herkese karşı inanılmaz seviyede bir ırkçılık var yunanistanda, özellikle son yıllarda daha da arttı" dedi. bir söylediği bir söylediğinin tam tersi olmaya başladı bu durum yüzünden nişanyanın, eskiden de söyledikleri tutmazdı ama bu olaylarla birlikte tam zıttı oldu. demek ki neymiş, rahat rahat sallamadan önce iyice düşünecekmişsin.

Programda "Beni tutuklayan polise ermeni pasaportum olduğunu gösterince, polis, Allah Allah, o neymiş nasıl oluyormuş o diye sordu bana ve ermeni diye bir millet olduğunu hatırlatmak zorunda kaldım kendisine" diyor karaktersiz arkadaş, kendi milletine ait topraklara gidip orada yaşamayı 1 gram bile istemediğini ve bu duruma düşmekten korktuğunu gözlerinde görebiliyorsunuz. Ben şahsen türküm diyen bir kişinin etnik kökeninin ne olduğuna bakmam, hangimizin kökeni kesin ki, türklük kafada biten bir şeydir. Flu tv'nin "ben milliyetçi gördüm" bölümünü izlerseniz Türkiyedeki Türk milliyetçisinin bakış açısının bile yunanistan gibi olmadığını görebilirsiniz. Türk milliyetçisi için bile yörük, türkmen, kürt, laz, çerkes, arap, ermeni... (evet ermeniler de) eşit iken, özgürlüğe uçan kuşların ultra süper medeni avrupadan kıçına yediği tekmeler "ben türkiyeye kurban olayım ulan" demesine sebep oldu ve türkiyenin kıymetini anladı. "darısı bunun gibi kaç milyon karaktersiz varsa onların başına." Yine de buraya gelmesin de başka bir yere gitsin, insanın hangi kökenden geldiği önemli değil ama karakterli olması önemli.
sığınmacı olarak gittiği samos'ta bir köyün bütün evlerini satın alıp "nişanyan tatil köyü"ne çevirmeye falan kalkmış. yunanlılar da kitabına uydurup kıçına tekmeyi basmış. sevan hocam, hiç yunanlılar adanın mülkiyetini bozmana, yabancı yüzdesini patlatmana (hem de türk vatandaşı) izin verirler mi? o iş anca türkiye gibi satılık apartman dairesine promosyon olarak t.c pasaportu dağıtan, dinci/milliyetçi taklidi yapan üçkağıtçıların eline düşmüş ülkede olur.
yunanistan bir hukuk devletidir.
yolgeçen han değildir, bırak yapsınlar bırak etsinler devleti değildir.
halk beni seçti istediğimi yaparım, parasını veriyorum benim mülküm istediğimi yaparım devleti de değil.
yunanistan da yasalar uyulmak içindir, çiğnenmek için değil. yunan adalarına bakın. 50 yıl önce ne ise şimdi de o'dur.
doğal dengesini coğrafi mimarisini korumak için azami gayret gösterirler.
güncel Önemli Başlıklar