bugün

cehennemi boylarım diye sjskx.
intihar etmek isteyen gitsin fay hattından ucuza ev alsın.
intihar edenlere farklı muamele gösterildiğine inanıyorum.
henüz beni gerçekten seven birine denk gelmedim.

geleyim, göreyim, o hissi tadayım sonra bakarız.
bir baltaya sap olamadim.

Kendi kaybeder pe****nk.

Sen nasıl sevilmezsin ya.
Aman diyeyim! Sakın! Yapman, etmen guzum! Mücadeleden kaçmak olmaz. inadım inat, adım kel Murat! Yaşamak gerek gelişine. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın; yoksa bu çirkefte değil yaşamak, bi' saniye durulmaz.
bu da yeni moda oldu. sanki intihar etmek zorundaymışız gibi. rahmetli dilber ayın bir şarkısı vardı ya hani: "zorundamıyım" diyordu. aynen öyle, zorundamıyım kardeş, hayırdır?? bu başlığı açana değil, bu fikri dikte edene bu lafım.

allahın verdiği canı senin kendi elinle almaya hakkın yok. yok öyle bir dünya. biseyleri başaramadıysan kendini olduğun gibi kabul et. yeniden başla. eskiye sünger çek yeni bir sayfa aç. bu melankolik kafa niye yani? attığın tirip kime??? değiş bu kafayı değiş. aynı yerde durma geliş. bitirmekle bitmez, çileyi cezaya çevirme, suç işleme, daha bunu kaldıramıyorsun cehennemin azabını nasıl kaldıracaksın??? uyma şeytana, senin nefsini fişfikler o domuz. Allah'a sığın. dua etmekten, Allah tan yardım dilemekten aciz olma. korkaklık yapma. savaşmasını öğren. öğren ki kazanasın. kaybettiklerin ağrına gitmesin, ömrün yeter, yine kazanırsın, birileri sırtından hançerledi diye kendi kendine kahretme, herkes hain değil, herkes kahpe değil. bu hayat güzel insanlarla dolu. negatif olma ki şerefsizleri üzerine çekme. pozitif ol. iyi düşün iyi yap iyilerle karşılaş mutlu ol. sabretmeyen sefa bulmaz. çalışmayan mahrum kalır. çalış Allah daha iyisini verir. alemi düzeltcem diye uğraşma. işine bak. sana kimsenin hesabını sormazlar. ama seni sana sorarlar. kendine bak önce. elalemden Sana ne. herkes öyle yapıyormuş. herkes salak demekki. yanlış olduğunu bildiğin bir şeyi neden yapıyorsun? sen gerizekalı mısın? o aklı kafana saksı niyetine taşı diye mi verdiler. aklını kullansana. neden aklını kullanmıyorsun? ekşimeyi bırak. şikayeti bırak. eleştirmeyi bırak. memnuniyetsizliği bırak. yapıcı ol. yıkıcı olma. bozucu olma. bozguncu olma. fitnebazlık yapma. ara bozma. dilini tut. konuşma. sus.....
Babama çok koyardı ya.

En son kolumu kırdığımda ağladığını hatırlıyorum.
Sikik bir kullanıcının pardon silikmiş seneler önce ortaya attığı soru önergesi. Maalesef durduk yere hortlatılmış.Sıkıyorsa sen etsene sözüne denk gelip hayatına son verenlerin vebalini nasıl taşıyacaksın veled-i ucube.
cehenneme gideceğiniz fikri yüzünden intihar etmiyorsanız vakit kaybetmeden edin.

“Ölüm, hareketin sona ermesiydi, yaşamaya devam edenlerin hayatından çıkmak demekti.”

fazla anlam yüklemeye gerek yok.tercihen sıramı bekliyorum.
belki beni bekleyen bir sürpriz var kaçırmamam gerek.