1. 1.
  28 avrupa birliği ülkesi barış pınarı operasyonu sonrası türkiye ye nota vermeye hazırlanıyormuş.

  verin ulan topunuz verin.
  tekmil cümle alem toplanmış türk milletine diz çöktürmek istiyor.

  ya sizin kalibrenize sıçam.

  daha götünüzdeki kurumuş bokları yıkamıyorsunuz da bu millete nota mı veriyorsunuz?
  1 -3 ... gogocu
 2. 2.
  kulağımızın birinden girer öbüründen çıkar. ne veriyorlarsa versinler. işimiz var şimdi. temizlikle ilgileniyoruz. bitince kim kime nota verecek hepsi çok iyi biliyor.
  ... pompacisofu
 3. 3.
  Neyse ya bir sürü notamız oldu, bol bol beste yaparız.
  1 ... huzursuz adam
 4. 4.
  Meşru hakkımıza misak-ı milli sınırlarımızı müdafaa etme hareketimize hiçbir ülkenin dil uzatmaya hakkı yoktur. Ne bu müzik notası falan mı?
  Bu cumhuriyet kolay kurulmadı efendiler, türk milleti için istiklal, vatani ve insani duygular milli hisler her şeyin üzerindedir tarih bunu bu milli kuvveti ve vatani şuuru defalarca kez ispat etmiştir avrupaymış amerikaymış vız gelir bu ülke gerekirse topraklarında tek bir insan kalmayana kadar savaşır yok olma pahasına cumhuriyeti yurdunu bayrağını müdafaa eder. Atatürk ün nutuk' ta türk gençliğine bıraktığı emaneti hatırlayınız, milli zaferlerimiz asla tarih sahnesinden silinemeyecek.

  "..... istiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler

  millet fâkr-u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

  Ey türk istikbalinin evladı! işte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, türk istiklâl ve cumhuriyeti' ni kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! "

  Mustafa kemal atatürk (1927)
  2 ... yoksul genc
 5. 5.
  (bkz: topu topu 7 nota var kaç ayrı beste yapılabilir ki)
  ... rockonbaby
 6. 6.
  Sözlü Nota (Note Verbale): Üçüncü şahıstan üçüncü şahsa yazılan ve imza bulunmayan nota türüdür. Bu notalarda yalnızca paraf bulunur. Bilgi istemek üzere bir büyükelçilikten bulunduğu ülkenin Dışişleri Bakanlığına yazılan notalar, devletin belli konularda bilgi vermek için gönderdiği memorandum ve bir ülke tarafından kabul edilen büyükelçi için verilen agreman note verbale biçiminde kaleme alınır.

  Yazılı Nota (Note Signee): Birinci şahıstan birinci şahısa gönderilen ve gönderen tarafından imzalanan nota türüdür. Bir büyükelçiye atandığı ülkenin devlet başkanına sunulmak üzere verilen güven mektubu, nota değişimi yoluyla yapılan anlaşmalar ve taraflardan birinin bir konu üzerindeki nihai pozisyonunu ortaya koyan ültimatom niteliğindeki notalar note signee biçiminde yazılır.
  ... dertler derya olmus