1. 1.
    dünyanın her yerinde görülen durumdur. gelişmiş ve medeni ülkere, yahudilere falan bakarsanız durumun böyle olduğunu görürsünüz.
    3 ... anambunelan
  2. 2.
    "allah rızkını verir."

bu motivasyonla ne korku kalıyor, ne gelecek endişesi.
    8 ... nadia nadia
  3. 3.
    Taktiri ilahi.
    Eskiden tv yokmuş da şimdi?

Yanı süre amk medeni demiş nitelikli demiş bunları yahudiyle bağlamaya çalışmış yahudileri övüyo kesin akp li amk.
    1 ... kaptanmiharbi
  4. 4.
    suriyeli gibimi kavrayamadım.
    -1 ... mehmetnacar
  5. 5.
    bu durumun yan konu olarak işlendiği 2006 yapımı bir güldürü filmi var; idiocracy. izleyen, pişman olmaz.
    2 ... matasyonlu
  6. 6.
    Ürer tabi ki. Adam önünü sonunu düşünmüyor. Nasıl büyür, okur, gelecek sağlayabilir miyim diye düşünmüyor. Ucuz işgücü olarak görüyor.
    ... melisalal
  7. 7.
    her boktan anlarımcılar türedi.
    ... kardan adam yapan panda
  8. 6.
    geçen biri bana bunu sordu,
    -adamların ne işi var ne gücü ne eğitimi hepsi zayıf puan herşeye muhtaçlar borç gani gani nasıl bu kadar çok çocuk var, deli mi bunlar düşün müyorlar mı bu çocuklara nolcak diye?

dedim ki,
    1-dediğin üzere adamlar eğitim olmadığı için cahil ve bu yüzden senin düşüncene erişmeleri,anlamaları mümkün değil,
    2-iş güç para yok meşgale yok ee bu durumda sadece kendileri ile başbaşa kaldıkları için karı koca birbirine sarıyor ister istemez çocuk oluyor düşüncesiz plansız.
    3-ilerde çocuk nolur kaygısı yok çünkü geçmişte bizde böyleydik düşüncesi var.
    ... sicilyadabiryer
  9. 7.
    Niteliksiz eğitim sisteminden mütevellit.
    2 ... kalendermesrep
  10. 7.
    Koca bi boşluklar ne yazık ki nerde boş var çekerim ama dövmeden de salmam.
    ... spekeken