1. 1.
  rahmetli annem ile çok bekledim zamanın da oradan da eyüp sultana duaya .

  en son biletler türbeye sürülüp kutsanırken imamın kovalaması ile bir daha gitmemiştik ,aldığım küçük darbuka hala duruyor.

  geçen yılbaşı geçiyordum yanından büfenin annem geldi aklıma keşke yaşasaydı da 5 -6saat bekler yine eyüp'e giderdim onunla .
  bu arada protesto mitingi var işsizlik falan desen yada zamlar yarısı kalabalığı toplayamazsın o başka.
  3 ... baris hemen simdi
 2. 2.
  satılan bilet ortalamasının türkiye deki pasta yüzde kaçlık bir dilime tekabül ediyor sahip bilmek isterim.

  zira o sıraya bakılırsa en azından %15 i tek bir mekanda satılıyor.

  e bu kadar bilet satılan yerde de ikramiye vurması normal değil midir, insanımızın tipik bir gerzekliğine örnektir.

  hayır gider alırsın totemindir anlarım, ulan o sırayı savaş var asker lazım deseniz yapamazsınız, öyle bir sıraya girip de saatlerce beklenir mi oğlum, hayvan mısınız?
  1 ... opus magnum ii
 3. 3.
  folklorik olarak saygım var ama sana tapamam totem diyerek olayı yorumluyorum. evet.
  1 ... lagavulinvebazlama
 4. 4.
  Zeka seviyesi için birşey söyleyemem ama fakirlik seviyeleri boylarını aşmıştır. Hal böyleyken dış dünyada huzur bulamayan insanlar ya tutarsa diyerek umut denizine gemisini salmıştır.
  ... hop dedik
 5. 5.
  tahmin edilmesi zor olan seviyelerdir. askerden ilk geldiğim zamanlar mahalleden orada çalışan bir arkadaşım "gel birkaç ay çalış hem zaman geçer" diye tavsiye etmişti. girdim 4-5 ay kadar çalıştım orada. tam da yılbaşına yakın zamanlardı. bilet alanlar malum umutlarını paylaşıyor bileti çekerken seninle. teeeee karstan, erzurumdan gelen vardı bilet almaya. umuttur bir şey diyemezsin. elinden gelen tek şey şaşırmak. sormuştum teyze/amca orada satılmıyor mu bilet diye nimet abla şanslı gişe evladım diyorlardı. işleri varmış bu taraflarda hazır gelmişken 20-30 ar tane bilet alıyorlardı. sipariş vermişler oralardan hep bize de al diye *

  ve evet nimet ablanın şanslı gişe olma mevzusu sattığı bilet adedindendir. normal bayi 100 bilet satar o gişe namından dolayı 1.000.000 bilet satar. normal gişeden ikramiye çıkma ihtimali 1.000.000 de 1 ise nimet abladan 10000 de 1 dir.
  4 ... mel mel bakan gibson