bugün

ismindeki hatun yurdu tanımlamasına rağmen içinde erkekleri de barındıran uludağ üniversitesi'nin lüküs yurdu.
odalarının tek kişilik tasarlanıp sonradan 2 kişilik olduğu ilk bakışta anlaşılan, oyak'ın yaptırdığı daha sonradan yönetimi üniversiteye devredilen karma yurt.
final zamanı ayakkabılık tamir ettiren yurt.
girmek için torpillerin patlatıldığı, uludağ üniversitesinin düzeltmesi gereken, yüksek lisans sınav torpili rezaletinden sonraki en büyük rezaletin yaşandığı yer.(*1)

tam olarak özelleştirilmesi ya da gerçek bir sıra esasına dayanılması gerektir artık bu yurda kaydoluşta.
rektörlüğün görevi hak eşitliğini sağlamaktır, bozmak değil.

(*1: tamamen duyumlar üzerine yazılmıştır. lakin, cumhurbaşkanımızın* düzelttiği yüksek lisans sınav torpili rezaletinden sonra pek de şaşırtmamalıdır)
nilüfer hatun öğrenci yurdu 4 katlı olup ("zemin kat" kat olarak sayılmıyor) ilk iki kat erkek, 3.kat kız öğrencilere ayrılmıştır. 4.kat ise misafirhane olarak kullanılmaktadır.odalar 2kişilik, banyolu ve mutfaksızdır.
(bkz: Nilüfer hatun)
güler osman köseoğlu kız öğrenci yurdu ile arasında bir basket sahası bulunduran torpillilerin * girebildiği uludağ üniversitesi yurtlarından.
şu an itibariyle içinde bi lokantası bile olmayan(yemekhane zaten yok) yurt kimse düşünmezmi bu öğrenciler ne yicek.
sanırım tıp öğrencileri hariç herkesi torpille alan yurt..

ben gelmeden önce saray gibi bir şey zaten beklemediğim için (malum yarı devlet yurdu) işleyişinden, düzeninden şikayetçi değilim. 10 dakikalık yolla derse girebildiğim için, efenim her hafta eve gidebildiğim için evim gözüyle bakıp enine boyuna eleştirmek zorunda da kalmadım. bu bakımdan beni haliyle ekmek elden su gölden benzeri bir okul hayatı yaşamama yeterince elveriyor. ama gelgelelim bir yurt olarak diğer yurtlarla karşılaştırılınca eksiklikleri karanın yanında ak gibi çok bariz seçiliyor.

bir kere burası bir yurt olarak işletme olması lazım. ben buranın bir işletme olduğu ile ilgili herhangi bir gözlem yapamıyorum. arada haftasonları ortaya çıkan temizlikçiler ve her daim üç kişi takılan ** sorumlular dışında burayı çekip çeviren insanlar yok. haliyet i ruhiyemiz kendi evimize girip çıkıyormuşuz gibi bir şey burda. binayı sallasam kimse dışarı çıkmaz gibi hissediyorum. boş yani. boş gibi.. müdürü desen bazen var bazen yok. gerçi yurdun başında bekleyip de ne yapacak o da ayrı mesele..

bir yurdun yurt olması için içindeki öğrencilerin akşam yemeklerini de düşünmesi lazım. aşağıya koymuşlar bir yemekhane gibi bir şey, hem kazık hem afedersiniz iğrenç yemek yapıyor. kimse de burda yemeye kalmak istemiyor. dışarıda falan yiyor (hoş yerleşkenin içinde de fazla yer yok gidilecek) ya da dışarıdan söylüyor. işleten abi de farkında değilmiş gibi aynı şekilde aylardır işletmeye devam ediyor, daha edecek gibi de gözüküyor.

bir de evet torpille öğrenci almasına rağmen yeterince acaip insanları barındırıyor nedense. yeni yıkanıp asılan halının çalınması hadisesini başka bir yurtta işitebileceğimi pek sanmıyorum. ama büyük ihtimalle onun da sebebi öğrencilerin temiz, yıkanmış herhangi bir şeye , muhtaç falan olmalarıdır. * neden bahsettiğimi merak edenler için: (#3002280)

(bkz: yerden yere vurmak)

gerçi haksızlık etmek de istemiyorum. yerleşkenin diğer yurtlarının hepsini birden incelemedim ** ama o kadar ekisikliğine rağmen oturmanın, kalmanın herhangi bir yurttan daha rahat olduğunu düşünüyorum. çünkü burda nedense benden başka fazla insan kaldığı gibi bir fikre kapılamıyorum. serbest, istediğim zaman girip çıkabildiğim, okulumun yanında, evim güzel evim sefası içinde rahatça yaşanabilen, sanırım kampüs içinde yeri de en uygun, aylığı da uygun zaten, yerleşke içinde rakiplerini sollayan nacizane bir yurttur. görüklede bir evde kalıp perişan bir öğrencilik hayatından en az 10 kat daha rahat daha lüküs bir eğitim öğrenim hayatını size sunar. sizi sefa pezevengi yapamasa da iyidir hoştur.

(bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
Yurtta kalan arkadaşlarımızın t cetveli kullanarak odaların büyüklüğünü banyo dahil 14.7 m2 buldukları uludağ üniversitesini güzel yurdudur. banyonun büyüklüğünü de 2.7 m2 olarak bulmuşlar. bu ölçümler ile odaların küçük olduğu kanıtlanmışdır.

edit: Mimari projeye göre odanın net kullanım alanı 11.2 m2 dir ( banyo hariç ). O zaman nasıl 12 m2 bulduk tam olarak hatırlamıyorum . Ya banyonun duvarlarını da kullanım alanına dahil ettiğimiz yada ölçümümüz hassas olmadığı için yanlış sonuç elde ettik.
islam efendi gibi bir neferi bünyesinde bulundurma şerefine nail olan üniversiteye bağlı yurt.
doğal ortamı andıran su sesleriyle şenlenen çalışma odasına sahip yurt.
ÇS 'si, yıllardır değişmeyen kadim delikanlısı müstahdem Beytullah abinin işgüzarlıkları, Kantinci Bülent'in sallamalarıyla güzel günlerimin geçtiği Askeri Yurttan bozma facebook grubu.
şu anda kalmakta olduğum ve sabahları kızlarla kahvaltının müsait olduğu yurt.
iyimis guzelmis lakin torpillilerin girebildigi bir yurtmuş.
Yemekhanesi yokmus.ama torpillilerin olmasi bi yerde guzel bisey elit bir tayfa var demekdir.çalma çirpma siyasi olay yoktur bence.