1. 1.
  selma legerlöf ün dünya çocuk klasiklerine girmiş masal kitabıdır. kısaca anlatayım hayvanlara kötü davranan bir veledin büyü etkisiyle küçülmesi ve hayvanların söylediklerini anlar hale gelmesi. azimli bir evcil kazın uçmak için verdiği mücadele, dostluk, arkadaşlık, empati, aşk, cinayet, seks konularını içeren masal...
  4 -1 ... karga
 2. 2.
  küçüklüğümüzün unutulmaz çizgi filmidir ayrıca...
  pazar sabahları dört gözle beklerdik * *
  1 ... infantes
 3. 3.
  uzun yıllar nis ve ucan kaz olarak bildiğim, çok sevdiğim trt çizgi filmi.
  ... lazy pigeon
 4. 4.
  *hafta sonları bir vakit kanal 7'de gösterilen çizgi film.
  ... arabaciarabayatasget
 5. 5.
  zamanında, pazar sabahları trt 2' de işitme engelliler için hazırlanan haber bülteninden sonra yayınlanan çizgi film. kaçırmamak için erkenden kalkılır, haber bülteni bile baştan sonra pür dikkat izlenir, giderek sabırsızlığın doruk yapmasıyla, hiç istifini bozmadan, ağır ağır konuşmakta olan spiker teyzeye illet olunurdu.
  2 ... malign
 6. 6.
  nils holgerson ve sebat edip uçmayı başaran evcil kaz morton (ama kitapta martin olarak geçer)in yabani bir kaz sürüne katılmalarıyla oradan oraya göç ederken başlarından geçen maceraları anlatan "selma lagerlöf" aynı zamanda nobel edebiyat ödülü sahibi bir yazardır.
  1 ... ditty
 7. 7.
  adı nils holgerson olan avrupalı * bir veledin hayvanlara kötü davranması sebebiyle bir cin tarafından boyunun küçültülmesini ve bu haliyle bir kaz sürüsü ile maceralar yaşamasını anlatan çizgi filmin türkçeye çevrilmiş ismidir.

  Bunun bir de hamsteri vardı, çok konuşan sevimli bişeydi.

  Sürekli beraber takıldıkları beyaz kazın adı Martin idi. Kaz sürüsünde de değişik karakterler vardı. Mesela sürünün başında Komutan Akka diye yaşlı bir dişi kaz vardı.
  ... kizilmaske
 8. 8.
  ara sıra kanal 7'de rastladığım çizgi film. hala veriliyor olması şaşırtıcı.
  1 ... geras
 9. 9.
  nils'i sesleniren kişinin sesini duydugum vakit nedense bana işitme engelliler için haber bülteni hatirlatan üstüne üstlük hangi karakteri seslendiriyorsa ve hangi filmse the end yazisini görene birakamama sebebiyet vermiş olan dizi.
  2 ... mulayim
 10. 10.
  TRT 1 de yayınlanmış çok eski bir çizgi film dizisi.
  4 ... pembecoraplikiz