1. ?.
  bursa - nilüfer belediyesi tarafından ilki 2008'de gerçekleştirilen, 2.si de 5-27 mart 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan tiyatro şenliğidir. festival kapsamında; birçok özel tiyatro ve yıldız kenter, can gürzap, nurseli idiz, emre kınay, kerem alışık, genco erkal, ilker ayrık gibi ünlü tiyatrocular, oyunlarını sergilemek amacıyla bursa'da olacaklardır.

  festival hakkında ayrıntılı bilgiye http://www.nilufer.bel.tr veya http://www.nilufersanat.org bağlantılarından ulaşılabilir.
  ... babach
 2. 1.
  40 Oyunun 40 ınada yer kalmayan festivaldir.
  ... otobus bekleyen masum yolcu
 3. 2.
  Dün akşam Nilüfer Tiyatro Festivali 2012 kapsamında, Semaver Kumpanya oyuncuları Sarp Aydınoğlu, Serkan Keskin, Mustafa Kırantepe ve Sezin Bozacı'nın Metot adlı oyunlarını sergilemiş oldukları, aynı zamanda 6 Nisan akşamı sergilenecek olan Ankara Devlet Tiyatrosu oyunu Bir Delinin Hatıra Defteri'nin iptal edildiği festivaldir. Bunların yanında dün akşam deneyimlediğim kadarıyla oyunların sergilendiği Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nin akustiği oldukça kötü. Plastik şişenin çatırdama sesi bile sahnede söylenenlerin duyulmasına engel. Güzelim oyunlar ziyan olacak gibi bu problem yüzünden.
  1 ... alavarza
 4. 3.
  Nilüfer belediyesi'nin tüm övgüleri hakettiği , bir çok baba oyuna ev sahipliği yapan güzelim festival.
  ... heydasgehtab