bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  Nilüfer Belediyesi bünyesinde, üyeleri farklı müzik okullarının mezunlarından ve öğrencilerinden oluşan koro 2006 yılı eylül ayında Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Zeynep Göknur YILDIZ şefliğinde çalışmalarına başlamıştır.
  Kuruluş amacı başta Nilüfer ilçesi olmak üzere Bursa'da ve Türkiye'nin çeşitli illerinde amatör bir ruhla müzik sanatına katkı sağlayacak konserler gerçekleştirmektir. Repertuvarı Türk Bestecileri ve diğer ülke/dönem bestecilerinin eserlerinden oluşmaktadır.
  Kuruluşundan bu güne yurt içinde (Bursa, Ankara, Antalya,Uşak ) ve yurt dışında (Bulgaristan, Macaristan, Rusya, Makedonya) konserler vermiş ve festivallere katılmıştır.
  Üyelerinin özverisi ve Nilüfer Belediyesinin büyük desteği ile çalışmalarını sürdürmekte olan Nilüfer Çoksesli Korosu, önümüzdeki yıllarda yurt içi ve yurt dışında çeşitli etkinlere katılmayı hedeflemektedir.

  Çalışmalarına hız kesmeden devam eden nilüfer çoksesli korosu, ülkemizi ve Bursa'yı temsilen 18-21 Temmuz 2012 tarihinde italya'nın floransa şehrinde yapılacak olan koro festivalinde yarışacaktır.

  http://www.florencechoirf...val.com/Participants+2012
  ... viyolasiyla sevisen kiz
kapat