bugün

canım makinem. ilk kez slr veyahut dslr kullanacak dimağlara pek tavsiye edilmez. zira makineyi ellerine aldıklarında, oha ne çok tuş var yaaa, filan diyecekleri ve birkaç gün uğraştıktan sonra ellerinden düşürecekleri bir alettir. bunun dışında kilolu olduğunu da söyleyebilirim. ama kendisiyle çekilen fotoğrafları görünce o ağırlığı çekmeye değer diyorum ve söz tekrar uğur dündar'da. uğur dündar?
CCD değil Cmos sensör kullanmaktadır, nikonun yaptığı en büyük yenilik bu olsa gerek. Görüntü işlemcisi de iyidir seri bir makinadır. Nikon D200 gibi pil tüketimi fazla da değildir. Tasarım olarak da oldukça iyidir; öyle ki uyumlu orijinal battery gripte netleme bölgesi kontrol joysticki bile vardır. Diğer nikonlardaki gibi kastırmaz adamı. Bu makinadan ve diğer tüm makinalardan tam randıman almak için illa ki kaliteli lens kullanılması gerekir.
ikinci ellere diğer fotoğraf makinelerine göre çok daha az değer kaybederek düşen makine.
fenafillah mertebesine ulaşmanızı mümkünleştirebilen ender varlıklardan birisidir nikon d300.

yalayıp yuttuk cihazımızı. sıra geldi d3 x'e. **
Dinamik alan auto-focus modunda 3D tracking ozelligi ile sanki elinizde bir d3 varmış hissini uyandiran d-slr.
ccdsini temizlerken cikardigi sese kurban olurum ben bunun !
50mm objektifle daha bir baska olur kendileri...
fotoğraf çekmeden önce live mode ile 3 inch lik ekranından ilgili kareyi izleyebileceginiz 12.3 mp lik makine.

d70s den d300 e geçiş yapan birisi olarak, neden 70s e yarı profesyonel makine dediklerini daha iyi anlıyorsunuz.

evet fotoğrafı çeken makine değil gözdür ama bu makinenin gözü var hehe.
ureten ınsan degıl kullanan da.
elınıze aldığınız anda ki sadece bodysi yeterli değil ağırlığını hisediyorsunuz. ayrıca tripodu direk lense takan insancıklarda gordum. saygı duyuyorum.*
chip dergisi testlerinde görüntü kalitesinden 100 tam puan almayı başarmış dslr. 18-200 mm objektifle bir başka olan fotoğraf makinesi. * *
(bkz: nikon diyorum d300 diyorlar)
nereden geldiyse aklıma.
nikon'un ağustos 2007'de piyasaya sürdüğü prosumer dslr makinesi. önceki modeli nikon d200 ile aralarında bulunan teknik farkların fazlalığı nedeniyle, daha tercih edilebilir bir makinedir. ancak fiyat farkı ise, neredeyse 2 kat fazladır. rakip modeller ise canon eos 40d ve sony alpha dslr a700dür.
http://www.dpreview.com/reviews/nikond300/